Aktualności

10-lecie warszawskiej Filmówki

2014.10.06 09:05 , aktualizacja: 2014.10.06 09:48

Autor: Milena Szymańska, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.Warszawska Szkoła...
  • fot.Warszawska Szkoła...
  • fot.Warszawska Szkoła...
  • fot.Warszawska Szkoła...

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2014/2015 rozpoczęła obchody 10-lecia działalności Warszawskiej Szkoły Filmowej. Na jubileusz „filmówki” zaplanowano szereg wydarzeń edukacyjnych, artystycznych i kulturalnych.

 

Przybyłych na inaugurację studentów oraz sympatyków szkoły powitał Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej Maciej Ślesicki. W swoim wystąpieniu zaprezentował najbliższe plany związane z działalnością uczelni, skupiające się wokół otwarcia zmodernizowanego i odnowionego Kina Elektronik, które stanie się przestrzenią otwartą dla studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz uczniów jedynego w Polsce Liceum Filmowego. Goście jako pierwsi mogli dowiedzieć się, że kompleks edukacji filmowej przy ul. Generała Zajączka w przyszłym roku powiększy się o kolejną placówkę edukacyjną – gimnazjum filmowe. Zebrani obejrzeli także najciekawsze momenty z tegorocznych egzaminów na wydział Aktorstwa Nowych Mediów.

 

Na uroczystej inauguracji pojawili się przedstawiciele instytucji publicznych, które od lat wspierają rozwój uczelni, m.in. wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Liczba wyświetleń: 464

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.