Aktualności

Rozbudowa zaplecza technicznego KM szansą na nowe miejsca pracy

2014.10.14 10:15 , aktualizacja: 2014.10.14 12:00

Autor: Donata Nowakowska, Koleje Mazowieckie, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

W pierwszych dniach lipca br. Koleje Mazowieckie wygrały przetarg na wieczyste użytkowanie prawie 8-hektarowego gruntu w Sochaczewie. Powierzchnia zostanie przeznaczona pod rozbudowę zaplecza technicznego. We wtorek 7 października br. podpisano akt notarialny, na mocy którego KM otrzymały prawo wieczystego użytkowania gruntu oraz własności naniesionej.

 

Sekcję Napraw i Eksploatacji Taboru w Sochaczewie odwiedzili przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego, na czele z marszałkiem Adamem Struzikiem oraz przewodniczącym rady nadzorczej KM Waldemarem Kulińskim.

 

– Rozwój spółki Koleje Mazowieckie jest bardzo dynamiczny, przybywa taboru i rosną koszty jego utrzymania, przeglądów i niezbędnych napraw. Dlatego zamiast zlecać te prace innym przedsiębiorstwom, sami powinniśmy posiadać niezbędną do tego bazę utrzymaniowo-remontową. Na obszarze obiektu, który został zakupiony od Polskich Kolei Państwowych, chcemy rozwinąć nasze zaplecze techniczne. To naturalnie będzie wymagało znacznych nakładów finansowych, których część chcielibyśmy pozyskać m.in. z Unii Europejskiej. Planujemy dokupienie kolejnych terenów, co w przyszłości stworzy możliwość zorganizowania bardzo nowoczesnej bazy. Oznacza to około 300 nowych miejsc pracy. Tego rodzaju plan wpisuje się w strategię rozwoju Kolei Mazowieckich – powiedział podczas wizyty marszałek Adam Struzik.

 

Rozbudowa Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru w Sochaczewie pozwoli spółce m.in. na wykonywanie własnych przeglądów w poziomie P4. Dzięki temu możliwe będzie uniezależnienie się od zewnętrznych firm, które obecnie wykonują tego typu przeglądy.

  • fot. archiwum UMWM
  • fot. archiwum UMWM
  • fot. archiwum UMWM
  • fot. archiwum UMWM
  • fot. archiwum UMWM
  • fot. archiwum UMWM
  • fot. archiwum UMWM
  • fot. archiwum UMWM

Liczba wyświetleń: 372

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.