Aktualności

Gmina Krasnosielc inwestuje

2014.10.17 07:15 , aktualizacja: 2014.10.17 11:06

Autor: Radosław Strzaliński (WZ), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • Fot. Radosław Strzaliński
  • Fot. Radosław Strzaliński
  • Fot. Radosław Strzaliński
  • Fot. Radosław Strzaliński

Każda inwestycja jest ważna i wyczekiwana przez mieszkańców. Oficjalne otwarcie dwóch projektów na terenie gminy Krasnosielc odbyło się 16 października. W uroczystości wzięła udział m.in. członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

– Efektywny samorząd poznaje się po liczbie pozyskanych i wykorzystanych środków zewnętrznych. Gmina Krasnosielc bez wątpienia do takich należy – mówiła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. – Realizując takie inwestycje, jak te, które widzimy dzisiaj, spełnia marzenia i oczekiwania swoich mieszkańców – dodała.

 

Przebudowa drogi w miejscowości Niesułów z pewnością pomoże mieszkańcom w wygodnym i bezpiecznym poruszaniu. Całkowity koszt zadania – około 150 tys. zł – został dofinansowany w 50 proc. środkami Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach wyłączania z produkcji gruntów rolnych.

 

Druga inwestycja – boisko wielofunkcyjne to obiekt długo wyczekiwany przez uczniów szkoły w Amelinie. Dzieci i dorośli mogą korzystać z nowego miejsca do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego, a kwota dofinansowania to 200 tys. zł.

 

– Czasami dobre pomysły nie wystarczą. Potrzeba chęci, determinacji i wiele szczęścia, żeby osiągnąć zamierzone cele – takimi słowami wójt gminy Krasnosielc Paweł Ruszczyński podsumował zakończenie dwóch inwestycji na terenie gminy.

 

W uroczystości udział wzięli również radni województwa mazowieckiego – Marian Krupiński i Mirosław Augustyniak.

Liczba wyświetleń: 819

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.