Aktualności

Profilaktyczna niedziela w Sierpcu

2014.10.20 08:45

Autor: Małgorzata Wielechowska, Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • Fot. UMWM
  • Fot. UMWM
  • Fot. UMWM
  • Fot. UMWM

Do walki z cukrzycą przystępują kolejne miasta. W minioną niedzielę, 19 października, w badaniach profilaktycznych w zakresie tej choroby wzięli udział mieszkańcy Sierpca i okolic. Wśród nich znalazł się również marszałek Adam Struzik.

 

Bezpłatne badania profilaktyczne oraz konsultacje specjalistyczne w zakresie cukrzycy, chorób przemiany materii, otyłości, nadciśnienia tętniczego oraz chorób endokrynologicznych odbyły się w miejscowej przychodni przy ul. Słowackiego 16.

 

Porad udzielali lekarze specjaliści, m.in. dr. hab. n. med. Paweł Piątkiewicz z Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie Sp. z o.o.

 

Profilaktyczne badania pozwalają wykryć cukrzycę, na którą cierpi coraz więcej osób. Odpowiednio zdiagnozowana umożliwia szybką, niezbędną pomoc.

 

Nieleczona cukrzyca może powodować m.in. uszkodzenie siatkówki skutkujące ślepotą, rozwój miażdżycy, niedokrwienie i zawał serca lub udar mózgu. Choruje na nią około dwóch milionów Polaków, z czego jedynie połowa z nich leczy się pod kontrolą lekarza.

 

Niedzielne profilaktyczne badania przeprowadziła Fundacja na Rzecz Rozwoju Prewencji i Leczenia Cukrzycy istniejąca przy Klinice Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Endokrynologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego we współpracy z marszałkiem Adamem Struzikiem.

 

Poziom cukru we krwi w ramach „Białej niedzieli” sprawdzić będzie można jeszcze w Żurominie i Mławie.

Liczba wyświetleń: 595

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.