Aktualności

Bohater sierpnia

2014.10.21 12:55 , aktualizacja: 2014.10.21 15:57

Autor: Agnieszka Plaskota, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Druh Daniel Żubrowski z OSP w Sońsku (w powiecie ciechanowskim) został Strażakiem Miesiąca Sierpnia br. Członek zarządu Janina Ewa Orzełowska oraz Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Dariusz Wojnowski uhonorowali  laureata nagrodą oraz listem gratulacyjnym.

 

Daniel Żubrowski 29 sierpnia br. przebywał  w budynku wielorodzinnym w Ciechanowie. W pewnym momencie wyczuł zapach dymu. Natychmiast  wszczął alarm, zawiadomił straż pożarną oraz ostrzegł wszystkich mieszkańców, a także  nakazał ewakuację. Następnie zlokalizował mieszkanie w którym wybuchł pożar i obudził śpiącego w nim lokatora. Jego zaangażowanie, umiejętności oraz refleks zadecydowały o uratowaniu ludzkiego życia.

Z szacunkiem odnoszę się do Pana niebezpiecznej i odpowiedzialnej służby. Bardzo dziękuję i składam wyrazy uznania za ofiarność, z jaką niósł Pan pomoc w tych trudnych chwilach. Jednocześnie życzę, aby takich niebezpiecznych akcji było jak najmniej – podkreśliła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 591

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.