Aktualności

Wystartowała baza operacyjna na Lotnisku Warszawa/Modlin!

2014.10.24 09:20 , aktualizacja: 2014.10.24 13:24
Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
archiwum Lotniska...
archiwum Lotniska...

Lądowanie samolotu z Bolonii zainaugurowało uruchomienie bazy operacyjnej na Lotnisku Warszawa/Modlin. Pierwsi pasażerowie otrzymali vouchery na darmowy lot do wybranego miasta w Europie.

 

Baza operacyjna w porcie lotniczym oznacza, że w Modlinie na stałe będą stacjonować 2 samoloty Ryanaira. Wiąże się to z wydłużeniem czasu operacyjnego lotniska oraz czasu pracy terminala. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji więcej połączeń, ponieważ samoloty będą wcześniej startować i później wracać na lotnisko, co dla portu oznacza większą liczbę startów i lądowań dziennie, także na 7 nowych kierunkach, w tym np. 2 razy dziennie do Wrocławia i GdańskaWszystkie sklepy, punkty gastronomiczne i usługi będą rozpoczynały swoją pracę wcześniej (już od wczesnych godzin porannych, ok. 4:00) i później ją kończyły. Dodatkowo to właśnie dzięki powstaniu bazy przewoźnik mógł wprowadzić dwie nowe trasy: do Aten oraz do Lizbony. Uruchomienie kolejnych kierunków planowane jest zimą.

 

Fakt, że przewoźnik zdecydował się na otwarcie w Modlinie swojej bazy to bardzo dobra wiadomość, a także nowe perspektywy na przyszłość. Przede wszystkim daje to możliwość zwiększenia ruchu lotniczego z Lotniska Warszawa/Modlin. To również pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy. Lotnisko ma szansę stać się portem strategicznym, zwłaszcza jeśli chodzi o ruch niskokosztowy. Mamy dalsze ambitne plany rozwoju tego lotniska – podsumował marszałek Adam Struzik.

 

Liczba wyświetleń: 203

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.