Aktualności

Nowa przeprawa w powiecie płockim

2014.10.27 09:25 , aktualizacja: 2014.10.27 12:43
Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
fot. archiwum UMWM

W Troszynie Polskim (pow. płocki) otwarto nowy most nad Kanałem Dobrzykowskim. Dla mieszkańców to nie tylko wygoda, ale również wzrost bezpieczeństwa.

 

– Spójne skomunikowanie ze sobą poszczególnych miejscowości ma strategiczne znaczenie dla przyszłości naszego regionu. Jest ono gwarantem rozwoju gospodarczego mazowieckich miast i wsi, a także ma istotny wpływ na poprawę życia lokalnych mieszkańców. Dlatego dobrze rozbudowana infrastruktura drogowa – to jeden z głównych elementów zrównoważonego rozwoju regionu. Cieszę się, że władze powiatu płockiego traktują inwestycje w infrastrukturę drogową priorytetowo. Most nad Kanałem Dobrzykowskim zapewni komfort oraz bezpieczeństwo pieszym i zmotoryzowanym użytkownikom. Usprawni lokalną komunikację, scalając podzieloną dotychczas gminę  – powiedział podczas uroczystości oddania przeprawy do użytku marszałek Adam Struzik.

 

To jeden z ostatnich elementów infrastruktury zniszczonej podczas powodzi w 2010 r. Inwestycja została zrealizowana przez powiat płocki ze środków z budżetu państwa przeznaczonych na usuwanie skutków powodzi.

Liczba wyświetleń: 374

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.