Aktualności

Dla badań i rozwoju

2014.10.27 09:05 , aktualizacja: 2014.10.27 11:21
Autor: opr.Milena Szymańska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.Milena Szymańska
fot.Milena Szymańska
fot.Milena Szymańska
fot.Milena Szymańska

Studenci Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie będą mieli do dyspozycji nowoczesne Centrum Laboratoryjne Nauk Przyrodniczych. W uroczystości otwarcia nowego budynku Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Wzniesione przy ul. Wóycickiego Mazowieckie Centrum Laboratoryjne Nauk Przyrodniczych to nowoczesny, w pełni klimatyzowany, czteropiętrowy obiekt. Znajduje się w nim łącznie 27 laboratoriów dla zdobywających wiedzę w dziedzinach: chemii, fizyki, biologii, ochrony i inżynierii środowiska, informatyki, matematyki i ekonomii. Zostaną one wyposażone w profesjonalną aparaturę oraz sprzęt multimedialny. Docelowo korzystać z nich będzie blisko 1,5 tys. studentów uczelni.

 

W obiekcie znajdują się także różnego rodzaju pracownie: fizyczna, fizyki współczesnej i jądrowej, inżynierii, chemii organicznej, RTG, biologii behawioralnej i ewolucji oraz sale komputerowe. Na parterze zlokalizowana została nowoczesna sala wykładowo-demonstracyjna wyposażona w zaplecze magazynowe oraz sprzęt multimedialny, umożliwiający m.in. nagrywanie i późniejsze udostępnianie materiałów w trybie on-line. Będą w niej prowadzone także m.in. pokazowe doświadczenia naukowe. Cały budynek objęty został bezprzewodową siecią Wi-Fi.

 

Nowo wybudowany obiekt to kolejne ogniwo tworzonego przez uczelnię Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych (CEiBI). Od 2008 r. studenci korzystają już z Audytorium Maximum, które powstało w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Dofinansowanie unijne wyniosło wówczas ponad 18,7 mln zł. Kolejnym obiektem wchodzącym w skład CEiBI jest, działający od 2009 r., obiekt skupiający w sobie wydziały: Nauk Historycznych i Społecznych, Filozofii Chrześcijańskiej oraz Biologii i Nauk o Środowisku.

 

Tytuł projektu: Mazowieckie Centrum Laboratoryjne Nauk Przyrodniczych UKSW źródłem zwiększenia transferu wiedzy ze świata nauki do gospodarki dzięki wzmocnieniu infrastruktury badawczo-rozwojowej

Całkowita wartość projektu: 58 824 018,39 zł

Kwota dofinansowania: 27 872 560,46 zł

Beneficjent: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Działanie 1.1 Wzmocnienie sektora badawczo-rozwojowego dotyczy projektów realizowanych przez jednostki naukowe i szkoły wyższe

 

Liczba wyświetleń: 324

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.