Aktualności

Powstaje centrum żeglarstwa w Murzynowie

2014.10.27 11:30 , aktualizacja: 2014.10.28 12:35

Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Przystań wodna, hotel z basenem, salą sportową i gabinetami odnowy biologicznej powstaną w Murzynowie koło Płocka. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach RPO WM 2007–2013 w kwocie blisko 12 mln zł. Całkowita wartość inwestycji to ponad 23,5 mln zł.

 

W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego oraz podpisania aktu erekcyjnego, 26 października br., wziął udział m.in. marszałek Adam Struzik.

 

Marina Murzynowo położona jest w malowniczym miejscu u ujścia Skrwy do Wisły, nad Zbiornikiem Włocławskim, kilkanaście kilometrów od Płocka. Na jej terenie powstanie centrum żeglarstwa i sportów motorowodnych. Będzie to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku nie tylko dla mieszkańców Mazowsza, ale również dla turystów z kraju i zagranicy.

 

W skład kompleksu o charakterze turystyczno-wypoczynkowo-szkoleniowym  wejdą: dwupiętrowy hotel na 120 miejsc noclegowych (pokoje jedno- i dwuosobowe) wraz z salą konferencyjną, sportową, restauracją, gabinetami odnowy biologicznej (masaż, spa, sauna, jacuzzi), siłownią, kręgielnią oraz hangarem dla sprzętu pływackiego, a także przystań wodna dla kajaków i żaglówek.  W ramach inwestycji wybudowane zostaną także boisko do koszykówki i siatkówki, kort do squasha oraz strzelnica laserowa. Zakupiony zostanie też odpowiedni sprzęt. W projekcie inwestycji zaplanowano kilka rozwiązań ekologicznych, m.in. zbiornik wody deszczowej, kolektory słoneczne oraz pompy ciepła, które posłużą do ogrzewania i klimatyzacji. Obiekt dostępny będzie cały rok.

 

 

Liczba wyświetleń: 825

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.