Aktualności

15 lat działalności na rzecz promocji kultury

2014.11.06 10:35 , aktualizacja: 2014.11.06 10:41

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Mazowiecki Oddział Stowarzyszenia Muzealników Polskich ma już 15 lat. Z okazji jubileuszu marszałek Adam Struzik wyróżnił stowarzyszenie i jego najbardziej zasłużonych członków Medalami Pamiątkowymi „Pro Masovia”.

 

– Mazowieckie placówki muzealne od lat stanowią jeden z elementów decydujących o atrakcyjności turystycznej naszego regionu i całego kraju. Z wielką satysfakcją i radością obserwuję ich prężny rozwój, to, że w coraz nowocześniejszy i atrakcyjniejszy dla zwiedzających sposób eksponują swoje zbiory, modernizują swe siedziby i prowadzą coraz bardziej ożywioną i wszechstronną działalność skierowaną do szerokiego grona odbiorców. Niewątpliwie wielka w tym zasługa mazowieckich muzealników, ich profesjonalizmu, rzetelności oraz zaangażowania w krzewienie kultury i sztuki – powiedział podczas uroczystości marszałek Adam Struzik. – Zawód, który Państwo wykonują, to rodzaj misji. Muzealnik stoi bowiem na straży zachowanego dziedzictwa kulturowego, chroni cenne ślady przeszłości, by kolejne pokolenia mogły poznawać różne aspekty bogatej i bardzo ciekawej historii naszego regionu, kraju, jak i innych państw, która kształtowała na przestrzeni wieków tożsamość narodową i regionalną naszych przodków. Właśnie dlatego odpowiedzialna i ważna codzienna praca muzealników zasługuje na słowa wielkiego uznania – dodał.  

 

Mazowiecki Oddział Stowarzyszenia Muzealników Polskich skupia 320 muzealników z 64 mazowieckich placówek, co stanowi 1/3 członków całego stowarzyszenia. Wyróżnieni Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” zostali najbardziej zasłużeni w promocję instytucji kultury: Wojciech Borkowski, Halina Czubaszek, Regina Dziklińska, Barbara Rzeczycka i Andrzej Sołtan.

  • fot. Piotr Ratajczyk
  • fot. Piotr Ratajczyk
  • fot. Piotr Ratajczyk
  • fot. Piotr Ratajczyk
  • fot. Piotr Ratajczyk
  • fot. Piotr Ratajczyk

Liczba wyświetleń: 421

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.