Aktualności

Podsumowanie PO KL na Mazowszu

2014.11.21 10:25

Autor: Milena Szymańska (Wydział Zarządu), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • Fot. Milena Szymańska
  • Fot. Milena Szymańska
  • Fot. Milena Szymańska
  • Fot. Milena Szymańska
  • Fot. Milena Szymańska
  • Fot. Milena Szymańska
  • Fot. Milena Szymańska

Wdrażanie PO KL na lata 2007–2013 dobiega końca. Zgodnie z założeniami programowymi projekty będą realizowane jeszcze do końca 2015 r., ale już dziś można dokonać częściowego podsumowania wykorzystania środków z EFS na Mazowszu. Taką analizę mijającej perspektywy finansowej dokonano podczas „Konferencji Podsumowującej Wdrażanie PO KL w Województwie Mazowieckim”, której przewodniczył wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Na Mazowsze trafiło prawie 4 mld zł na realizację komponentu regionalnego PO KL. Ogłoszonych zostało 179 konkursów i naborów systemowych. Podpisanych jest obecnie ponad 5,2 tys. na kwotę, która stanowi 106 proc. alokacji na lata 20072013 – mówił wicemarszałek Wiesław Raboszuk. – Wdrażanie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki to sukces pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Jednym słowem wykonaliśmy krok we właściwym kierunku – podkreślał.

 

W programie spotkania – poza podsumowaniem i efektami udzielonego wsparcia – nie zabrakło  prezentacji dobrych praktyk, które powstały dzięki dofinansowaniu EFS. Uczestnikom konferencji przedstawione zostały doświadczenia beneficjentów projektów innowacyjnych realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 20072013. Zapoznali się oni też z informacjami nt. Europejskiego Funduszu Społecznego w nowej perspektywie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 20142020, jak i Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 20142020.

, po kl
, ue
, wup

Liczba wyświetleń: 717

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.