Aktualności

Wybrano najlepszy komiks promujący fundusze unijne

2014.12.05 09:55 , aktualizacja: 2014.12.05 14:23

Autor: Milena Szymańska, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.Milena Szymańska
  • fot.Milena Szymańska
  • fot.Milena Szymańska
  • fot.Milena Szymańska
  • fot.Milena Szymańska
  • fot.Milena Szymańska
  • fot.Milena Szymańska

Kapitalne możliwości jakie dają środki z UE zaprezentowali laureaci VI edycji konkursu na najciekawszy komiks pod hasłem działań realizowanych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Człowiek – najlepsza inwestycja”. Nagrody dla zwycięzców wręczył członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk.

 

Młodzi laureaci konkursu wykazali się wiedzą w zakresie unijnych funduszy, a zwłaszcza zmian, jakie zachodzą na rynku pracy, dzięki projektom realizowanym ze środków finansowych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, szczególnie z Działania 6.1 „Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie”.

 

– Komiks to dobry i przystępny sposób do przekazywania wiedzy o wykorzystaniu funduszy unijnych na Mazowszu, szczególnie wśród ludzi młodych – podkreślił członek zarządu Wiesław Raboszuk. – Cieszy fakt, że z roku na rok zainteresowanie konkursem rośnie, a prace laureatów odznaczają się dużą kreatywnością i niebanalnym podejściem – dodał.

 

Do tegorocznej edycji zgłosiło się prawie 200 uczestników. Spośród nich jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach: uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Członek zarządu Wiesław Raboszuk  oraz dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy  Tomasz Sieradz wręczyli w każdej kategorii trzy nagrody główne oraz po siedem wyróżnień.

Liczba wyświetleń: 456

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.