Aktualności

Szkoła w Kostowcu przejdzie gruntowny remont

2014.12.16 12:00 , aktualizacja: 2014.12.16 14:03

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.Jolanta Nalewajk
  • fot.Jolanta Nalewajk
  • fot.Jolanta Nalewajk
  • fot.Jolanta Nalewajk

Ponad 818 tys. zł unijnej dotacji zostanie przeznaczone, decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego, na termomodernizację budynku szkoły podstawowej w Kostowcu (powiat pruszkowski). Całkowita wartość inwestycji to ponad 1,2 mln zł.

 

Umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele: województwa mazowieckiego – wicemarszałek Leszek Ruszczyk i członek zarządu Wiesław Raboszuk, a także gminy Nadarzyn – wójt Janusz Grzyb oraz skarbnik Magdalena Sieczka.

 

 

 

Pierwsze kroki na drodze do realizacji projektu zostały już poczynione. Zainstalowano m.in. nowe grzejniki oraz rury. To początek zmian. W ramach przedsięwzięcia przewiduje się m.in. docieplenie ścian zewnętrznych i wewnętrznych oraz wymianę stolarki drzwiowej i okiennej. Zmodernizowana zostanie także kotłownia. Piec gazowy będzie zastąpiony kotłem na biomasę. Dalsza część prac obejmie też gruntowny remont dachu – ocieplony zostanie stropodach.

 

Realizacja inwestycji pozwoli na ograniczenie zużycia energii cieplnej. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii wiąże się nie tylko z poprawą stanu środowiska naturalnego, ale również ze zmniejszeniem kosztów utrzymania budynku. 

 

Tytuł projektu: Kompleksowe rozwiązanie problemów termomodernizacyjnych  Szkoły Podstawowej w Kostowcu

Beneficjent: gmina Nadarzyn

Całkowita wartość projektu: 1 219 028,94 zł

Kwota dofinansowania: 818 701,77 zł

Działanie: 4.3 Ochrona powietrza, energetyka

 

 

 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 527 kB, Liczba pobrań: 160
Rozmiar: 606 kB, Liczba pobrań: 164
Rozmiar: 1091 kB, Liczba pobrań: 179

Liczba wyświetleń: 583

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.