Aktualności

Nowa droga w Teresinie

2014.12.18 13:45 , aktualizacja: 2014.12.19 11:24

Autor: na podst. mat. beneficjenta oprac. Monika Guzowska, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Po 9 miesiącach zakończyła się budowa ponad 5,5 km odcinka drogi w gminie Teresin (powiat sochaczewski). Inwestycja to nie tylko komfortowe warunki podróżowania, ale przede wszystkim lepszy dojazd do powstających terenów inwestycyjnych gminy. W uroczystym otwarciu drogi wziął udział m.in. marszałek Adam Struzik.

 

Zakres prac objął budowę nowego odcinka drogi od al. XX-lecia do drogi powiatowej prowadzącej w kierunku Aleksandrowa wraz z budową mostu na Pisie. Jezdnia powstała na nasypie sięgającym miejscami nawet 2 m, który został zabezpieczony specjalną geotkaniną przed ewentualnym rozmywaniem lub podtopieniem. Podłoże natomiast zostało tak utwardzone, by zapobiec jego osiadaniu. W ramach inwestycji powstał także most o rozpiętości 27,8 m z jednostronnym ciągiem pieszo-rowerowym. Dla bezpieczeństwa użytkowników zainstalowano bariero-poręcze i bariery ochronne dla rowerzystów i pieszych. Droga zyskała nowe oświetlenie i sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu z drogą powiatową.

 

Pomyślano także o ochronie środowiska – zapewniono prawidłową meliorację terenu oraz wybudowano 11 przejść dla płazów (głównie dla żab) i posadzono ok. 150 drzew różnych gatunków.

 

Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Kompleksowe przygotowanie terenów pod działalność inwestycyjną w gminie Teresin – etap II” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach RPO WM 2007–2013.

  • fot. Marcin Odolczyk
  • fot. Marcin Odolczyk
  • fot. Marcin Odolczyk
  • fot. Marcin Odolczyk
  • fot. Marcin Odolczyk

Liczba wyświetleń: 769

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.