Aktualności

Mazowsze i NCBR nawiązują współpracę

2014.12.30 15:10

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. Martyna Gadecka
  • Fot. Martyna Gadecka
  • Fot. Martyna Gadecka

Mazowsze stawia na współpracę z naukowcami. Wspieranie rozwoju nauki i postępu technologicznego oraz pogłębienie współdziałania między sferami nauki i gospodarki to główne założenia porozumienia zawartego pomiędzy Samorządem Województwa Mazowieckiego a Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Deklarację współpracy ze strony województwa podpisał członek zarządu Wiesław Raboszuk, w imieniu centrum – jego dyrektor prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski.

 

Co nam daje?

Jednym z efektów porozumienia będzie m.in. wypracowanie spójnego mechanizmu finansowania prac badawczo-rozwojowych w ramach RPO WM 2014–2020 i inicjatyw na szczeblu krajowym, a także przygotowanie aktualizacji Regionalnej Strategii Innowacji dla Mazowsza 20072015. Podjęta współpraca ma określić priorytetowe dla rozwoju województwa mazowieckiego programy badań naukowych i prac rozwojowych. Ma stać się jednym z impulsów do jeszcze dynamiczniejszego rozwoju gospodarczego regionu.

 

Kto skorzysta?

Porozumienie zakłada również wspólne koordynowanie działań transferujących wyniki badań i rozwiązań naukowych do gospodarki. Wsparcie doradcze otrzymają zarówno ośrodki naukowe tworzące innowacyjne rozwiązania, jak i przedsiębiorcy wykorzystujący w swej działalności rozwiązania oparte na wynikach badań naukowych.

 

Wzmocnienie ochrony własności intelektualnej naukowców oraz pomoc w uzyskaniu przez nich międzynarodowej ochrony patentowej to kolejne ważne punkty podpisanej dziś deklaracji.

 

Liczba wyświetleń: 534

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.