Aktualności

Włącz się w radomską strefę kultury

2015.01.26 11:10 , aktualizacja: 2015.07.24 10:28

Autor: na podst. mat.Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Marszałek Adam Struzik i dyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” Włodzimierz Pujanek prezentują symboliczny bilet do placówek biorących udział w projekcie „26-600 Strefa Kultury” fot.Marcin Kucewicz
  • Efektownie podświetlony budynek Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” fot.Marcin Kucewicz
  • Dyrektor Włodzimierz Pujanek mówi o projekcie „26-600 Strefa Kultury” fot.Marcin Kucewicz
  • Przemawia marszałek Adam Struzik fot.Marcin Kucewicz
  • Prezentacja założeń projektu „26-600 Strefa Kultury” fot.Marcin Kucewicz
  • Przemówienia prowadzących spotkanie fot.Marcin Kucewicz
  • Tablica z logo Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” na ścianie głównego budynku fot.Marcin Kucewicz

Jeden bilet do sześciu muzeów na terenie Radomia i w najbliższej okolicy, propozycje ścieżek turystycznych i aktywnego spędzania wolnego czasu oraz informacje o aktualnych wydarzeniach kulturalnych to główne założenia projektu „26-600 Strefa Kultury”.

 

Turystyka weekendowa na Mazowszu

Mazowsze jest jednym z najbardziej aktywnych turystycznie regionów. Aby zachęcić mieszkańców oraz turystów do skorzystania z atrakcji znajdujących się w Radomiu i w jego okolicach cztery instytucje kultury stworzyły wspólną ofertę pod nazwą „26-600 Strefa Kultury. Projekt  realizowany jest  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007–2013. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 665 553 zł.

 

Uczestnicy

W projekcie, oficjalnie zainaugurowanym 24 stycznia przez m.in. wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bożennę Pacholczak oraz marszałka Adama Struzika, biorą udział: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” jako lider projektu, Muzeum Wsi Radomskiej, Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie oraz Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze. Partnerami są także przedsiębiorcy z branży gastronomicznej i hotelarskiej, którzy posiadaczom biletów oferują atrakcyjne rabaty.

 

Dedykowany portal promocyjny

Instytucje kultury z Radomia oraz subregionu radomskiego promują swoją aktywność w obszarze kultury poprzez portal www.2600.pl oraz oficjalny profil projektu na Facebooku. To źródło wiedzy o ofercie kulturalnej – bieżącej i planowanej działalności placówek biorących udział w projekcie. Można tu pobrać zindywidualizowane programy zwiedzania, przeczytać o atrakcjach Radomia i okolic oraz zrobić internetową rezerwację biletów.

 

Wirtualny bilet do muzeów

Placówki można zwiedzać, posługując się wspólnym biletem w cenie 20 zł, kupionym za pośrednictwem strony internetowej www.26600.pl , infokiosku (dostępnego w każdym z muzeów) lub aplikacji w smartfonie. Obejmuje on jednorazowy wstęp do wszystkich uczestniczących w projekcie instytucji i jest ważny przez 7 dni.


 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 394

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.