Aktualności

Mazowsze otwarte na seniorów

2015.03.05 14:35 , aktualizacja: 2015.03.30 15:26

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

W całej Polsce, również na Mazowszu coraz częściej mówi się o polityce senioralnej. Dostrzega się już najważniejsze problemy, z którymi borykają się osoby strasze, jak np. dostęp do opieki geriatrycznej czy problem ich aktywizacji. W urzędzie marszałkowskim z przedstawicielami Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów dyskutowali na ten temat członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz zastępca dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej Barbara Kucharska.

 

Informacja jest ważna

Mówiliśmy o wspólnej polityce informacyjnej i o realnych działaniach, które pomogą emerytom nie tylko w Warszawie, ale na całym Mazowszu. Zadaniem, które udało się nam określić jest utworzenie bardzo dobrej strony internetowej, która będzie przede wszystkim informować seniorów o tym, z jakiej pomocy mogą korzystać. Chcemy również włączyć emerytów do Wojewódzkiej Rady ds. Polityki Senioralnej – podsumowała spotkanie członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Kierunki aktywizacji

Strona internetowa „Polityka Senioralna na Mazowszu” jest jeszcze konsultowana, ale już wiadomo, że będzie zawierała działy poświęcone m.in. Radzie Seniorów, Uniwersytetowi Trzeciego Wieku czy domom opieki społecznej. To duży krok w kierunku aktywizacji osób starszych i współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Członkowie PZERiI również starają się aktywnie działać i dawać przykład innym. 23 marca o godz. 13.00 w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie odbędzie się jubileusz 5-lecia białołęckiego oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

  • Mazowsze otwarte na seniorów fot. Martyna Gadecka
  • Mazowsze otwarte na seniorów fot. Martyna Gadecka
  • Mazowsze otwarte na seniorów fot. Martyna Gadecka
  • Mazowsze otwarte na seniorów fot. Martyna Gadecka
  • Mazowsze otwarte na seniorów fot. Martyna Gadecka

Liczba wyświetleń: 472

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.