Aktualności

Prawdziwy bohater

2015.03.11 14:55 , aktualizacja: 2015.03.30 15:24

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Nie każdy ma odwagę bez chwili zastanowienia ruszyć na pomoc drugiemu człowiekowi. Druh Radosław Szwed z OSP w Lesznie nie zawahał się i ocalił życie mężczyźnie próbującemu rzucić się pod nadjeżdżający samochód. Dziś druh – Strażak Miesiąca Stycznia 2015 r. – odebrał z rąk marszałka Adama Struzika list gratulacyjny. Przewidziana jest dla niego również nagroda pieniężna.

 

Nietypowe zachowanie przechodnia

– Wracając ze sklepu zobaczyłem człowieka, który krążył wokół przejścia dla pieszych. Podszedłem do niego, aby zapytać, co się dzieje. Powiedział, że ma dosyć życia i ruszył pod nadjeżdżający samochód. Wskoczyłem na ulicę i złapałem go za barki – tak opisywał to wydarzenie druh Radosław Szwed.    

Druh Radosław Szwed uratował mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie, rzucając się pod koła samochodu. Strażak od razu ściągnął mężczyznę z jezdni i pozostał z nim do przyjazdu policji oraz pogotowia. Tak zdecydowana reakcja uratowała mężczyźnie życie. Do zdarzenia doszło w Błoniu 15 stycznia br.

 

Słowa uznania

– Po raz kolejny nagradzamy strażaka, który jest oddany swojej pracy i innym ludziom. Radosław Szwed wykazał się niezwykłą odwagą i zapobiegł tragedii. Gratuluję OSP w Lesznie takiego druha – powiedział marszałek Adam Struzik. Jego zachowanie to kolejny dowód na to, że strażacy – ochotnicy, to ludzie odpowiedzialni i zaangażowani w misję, jaką jest ratowanie życia ludzkiego. Mimo swych zawodowych i rodzinnych obowiązków, nawet po służbie, zawsze są gotowi pomagać potrzebującym.

 

Radosław Szwed jest członkiem OSP w Lesznie od 6 lat. Pełni tam funkcję kronikarza i strażaka ratownika.

  • Prawdziwy bohater fot. Martyna Gadecka
  • Prawdziwy bohater fot. Martyna Gadecka
  • Prawdziwy bohater fot. Martyna Gadecka
  • Prawdziwy bohater fot. Martyna Gadecka
  • Prawdziwy bohater fot. Martyna Gadecka

Liczba wyświetleń: 387

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.