Aktualności

Wodyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

2015.03.12 09:00 , aktualizacja: 2015.03.12 11:14

Autor: Radosław Strzaliński, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

fot.Radosław Strzaliński
fot.Radosław Strzaliński

Nowa pula unijnych środków coraz bliżej. W połowie roku planowane jest ogłoszenie naborów na wsparcie w ramach nowej perspektywy Unii Europejskiej na lata 2014–2020. Samorządy już planują, na co przeznaczyć fundusze.

 

Gdzie można uzyskać pomoc

Na Mazowszu z ciekawą inicjatywą wystąpiła gmina Wodynie z powiatu siedleckiego. Zainicjowane Centrum Wspierania Przedsiębiorczości i Wodyńskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych to program ścisłej współpracy z przedsiębiorcami, przedstawicielami sektora społecznego i organizacjami pozarządowymi. – W tej chwili staramy się przygotowywać dokumentację i wspierać podmioty, takie jak organizacje pozarządowe czy też przedsiębiorców, by te mogły z sukcesem pozyskiwać środki z UE – podkreślił wójt gminy Wodynie, Wojciech Klepacki.

 

Co zawiera oferta

Przygotowana przez wszystkich partnerów, obejmuje doradztwo finansowe, prawne, księgowe, marketingowe oraz współpracę z organizacjami z sektora NGO. W ramach programu prowadzone będą również szkolenia dotyczące pozyskiwania środków na działalność statutową, finansowanie działalności gospodarczej NGO czy formalno-prawne aspekty funkcjonowania.

 

Nowe programowanie

Obecna na konferencji wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska omówiła zagadnienia dotyczące nowego okresu programowania oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020.

Przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy przedstawili założenia i możliwości pozyskania środków i doskonalenia kadr w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Liczba wyświetleń: 331

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.