Aktualności

Rozmowy o klastrach

2015.04.01 14:55 , aktualizacja: 2015.04.02 08:37

Autor: opr. Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Marszałek Adam Struzik spotkał się z przedstawicielami zarządu Klastra Przemysłowego dawnych terenów Centralnego Okręgu Przemysłowego im. Premiera Eugeniusza Kwiatkowskiego. Rozmawiano o współpracy oraz wyzwaniach biznesowych w dobie globalnej gospodarki.

 

Klaster COP w pigułce

Jest organizacją wielobranżową, skoncentrowaną na rozwoju przedsiębiorstw, działających w branży budowlanej, metalowej, skórzanej, chemicznej, spożywczej, ochrony środowiska i innych. Skupia współpracę przedsiębiorstw z wizją i strategią dynamicznego rozwoju, głównych, najbardziej prężnych samorządów Polski centralnej i wschodniej, innowacyjnych instytucji badawczo-rozwojowych, a także organizacji okołobiznesowych oraz wspomagających rozwój polskiej przedsiębiorczości.

 

Działalność

Rozwija swoją działalność na terenie dziesięciu województw, w tym na Mazowszu, łączy nowoczesne formy organizacji i zarządzania z ponadczasową wizją polskiej gospodarki kreowaną przez patrona, premiera Eugeniusza Kwiatkowskiego. Swoim zasięgiem obejmuje ponad sto dwadzieścia podmiotów – firm, przedsiębiorców, samorządy oraz jednostki naukowo-badawcze, z kolejnymi 450 koordynuje współpracę. Jest także współzałożycielem Związku Pracodawców „Klastry Polskie”.

 

Klaster międzynarodowo

Formacja bierze czynny udział w projektach ekonomicznych transatlantyckiej integracji gospodarczej krajów CAMACOL i NAFTA z Unią Europejską.

 

Co nowego…

Obecnie klaster prowadzi prace nad organizacją własnego Instytutu Wdrożeń Technologii, będącego ogniwem łączącym wynalazki i patenty technologiczne, znajdujące się w jego zasięgu, z odbiorcami technologii w kraju i za granicą. Szczególny nacisk położy na rozwiązania unikatowe w skali świata, w oparciu o polski potencjał przemysłowy oraz rynki zagraniczne.

 

W dniach 16–17 kwietnia w Warszawie Klaster COP organizuje kongres naukowo-gospodarczy, na który zaproszenie otrzymał marszałek Adam Struzik. W wydarzeniu  wezmą udział m.in. partnerzy handlowi ze Stanów Zjednoczonych i krajów Ameryki Łacińskiej, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu, inwestorzy, jednostki samorządowe oraz organizacje badawczo-rozwojowe.

 

  • Klastry na Mazowszu fot.Agnieszka Stabińska
  • Klastry na Mazowszu fot.Agnieszka Stabińska
  • Klastry na Mazowszu fot.Agnieszka Stabińska

Liczba wyświetleń: 494

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.