Aktualności

XVIII Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Mińskiego

2015.04.02 09:00 , aktualizacja: 2015.07.14 13:17

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Przemawia wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska fot. Radosław Strzaliński
  • Uczestnicy konwentu fot. Radosław Strzaliński
  • Uczestnicy konwentu fot. Radosław Strzaliński

Bezpieczeństwo, ochrona środowiska, lokalna współpraca w ramach grupy działania i nowa perspektywa finansowa były głównymi tematami rozmów w trakcie spotkania samorządowców w Cisiu gm. Halinów.

 

Przygotowania do nowego RPO

Wójtowie i burmistrzowie spotykają się regularnie, aby porozmawiać o najważniejszych sprawach samorządów. Jest to również doskonały sposób szukania rozwiązań wspólnych problemów. Obecna na posiedzeniu konwentu wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska omówiła bieżącą współpracę samorządu województwa z samorządami lokalnymi. Wiele pytań dotyczyło nowej perspektywy finansowej i programów wdrażanych przez Mazowsze. Gminy i powiaty aktywnie starają się przygotować do nowych działań i pozyskiwania środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Podstawowe pytania dotyczyły terminów i działań, które zostaną uruchomione w pierwszej kolejności.

 

Lokalne rozwiązania

Ważnym punktem spotkania była informacja komendanta powiatowego policji na temat bezpieczeństwa mieszkańców oraz działań podejmowanych i planowanych przez jednostkę. Z zainteresowaniem przyjęto też punkt dotyczący Lokalnej Grupy Działania. W nowej perspektywie będą to jednostki, które przygotowując odpowiednie strategie rozwoju będą miały w dyspozycji środki w ramach programów europejskich, pozwalając realizować najważniejsze i najpotrzebniejsze lokalne inwestycje.

 

Liczba wyświetleń: 440

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.