Aktualności

Szybsze i skuteczniejsze leczenie dzieci

2015.04.02 13:05 , aktualizacja: 2015.07.14 13:16

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat wspiera szpitale w całym kraju – jednym z nich jest Szpital Dziecięcy na Niekłańskiej. Do tutejszego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego trafił sprzęt o wartości 4,5 mln zł, zakupiony ze środków zebranych podczas 22. Finału WOŚP. W uroczystym przekazaniu aparatury uczestniczył marszałek Adam Struzik i szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.  

 

Nowoczesny sprzęt…

Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy szpital zyskał przede wszystkim tomograf komputerowy wart ponad 4 mln zł. Oprócz tego SOR wzbogacił się w aparat do lokalizacji naczyń, mikroanalizator, dwa transportowe aparaty monitorujące, zestaw do trudnej intubacji, specjalistyczny wózek transportowy oraz pierwszy w Polsce unit laryngologiczny.

 

… na nowoczesnym oddziale

Szpitalny Oddział Ratunkowy został przeniesiony do nowego budynku szpitala w 2014 r. Była to największa inwestycja Samorządu Województwa Mazowieckiego w ubiegłym roku. Budowa nowego skrzydła szpitala kosztowała ponad 71 mln zł. W ramach inwestycji SOR został wyposażony w nowoczesny sprzęt, który umożliwia udzielanie pomocy zgodnie z najnowszymi standardami postępowania w medycynie ratunkowej. Dwie niezależne sale resuscytacyjno-zabiegowe wyposażono w kardiomonitory, zestaw do powierzchniowego ogrzewania pacjentów, respiratory stacjonarne i mobilne, aparat do szybkiego przetaczania płynów, zestaw do reanimacji oraz mobilne USG i dwa przenośne stoły operacyjne. Oprócz SOR znajdują się tu także: Oddział Pooperacyjny, Oddział Intensywnej Terapii oraz Blok Operacyjny.

 

  • Sprzęt przekazany przez WOŚP fot. archiwum UMWM
  • Sprzęt przekazany przez WOŚP fot. archiwum UMWM
  • Sprzęt przekazany przez WOŚP fot. archiwum UMWM
  • Marszałek Adam Struzik i Jerzy Owsiak fot. archiwum UMWM
  • MArszałek Adam Struzik z pracownikami szpitala fot. archiwum UMWM

Liczba wyświetleń: 445

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.