Aktualności

Współpraca dla rozwoju

2015.04.14 15:35 , aktualizacja: 2015.07.14 10:43

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Jak prowadzić udaną współpracę z biznesem, zwłaszcza tym globalnym i w jakim stopniu może się to przełożyć na rozwój polskich miast, regionów oraz całego kraju zastanawiali się uczestnicy konferencji „THINKTANK” w ramach Forum Dialogu.

 

Recepta na problemy

Rozmawiano także o tym, jak właściwie wykorzystać nową perspektywę UE 2014–2020 do rozwoju współpracy między firmami a samorządami i administracją centralną i jak pokonać obiektywne przeszkody proceduralne i prawne, które tę współpracę utrudniają. Zabieganie o reinwestycje obecnych już w Polsce międzynarodowych przedsiębiorstw, efektywniejszy dialog społeczny, poprawa jakości stanowionego prawa, większe zaangażowanie sektora prywatnego w finansowanie badań i innowacji to wypracowane podczas konferencji wnioski i rekomendacje.

Uczestnicy

W drugiej konferencji zrealizowanej w ramach Forum Dialogu udział wzięli m.in.: wiceminister infrastruktury i rozwoju Paweł Orłowski, wiceminister gospodarki Mariusz Haładyj, sekretarz stanu w ministerstwie środowiska Marcin Korolec, marszałek Adam Struzik, wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski, wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Monika Piątkowska oraz przedstawiciele środowiska biznesu.

  • Prelegenci konferencji „THINKTANK” w ramach Forum Dialogu fot. archiwum THINKTANK
  • Słuchacze dowiedzieli się, jak właściwie wykorzystać nową perspektywę UE 2014–2020 fot. archiwum THINKTANK
  • Wystąpienie marszałka Adama Struzika fot. archiwum THINKTANK

Liczba wyświetleń: 535

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.