Aktualności

Nowa rola Pałacu Biskupiego w Górze Kalwarii

2015.04.20 07:55 , aktualizacja: 2015.07.13 14:32

Autor: Biuro Prasowe UMWM, MJWPU, Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

Historyczny obiekt, zlokalizowany na terenie gminy Góra Kalwaria – Pałac Biskupi – zostanie zaadaptowany na Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej. Koszt tej inwestycji wyniesie ponad milion złotych, a dofinansowanie prawie 750 tys. zł. Umowę na realizację projektu podpisali 17 kwietnia wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu Wiesław Raboszuk oraz burmistrz miasta i gminy Góra Kalwaria Dariusz Zieliński i skarbnik Ewa Sobiepanek.

 

Remonty…

Nowoczesny ośrodek będzie m.in. punktem aktualności kulturalnych. Na pierwszy etap inwestycji składa się renowacja zabytkowego pałacu. Przez wiele lat budynek stał nieużytkowany i wymaga kompleksowego remontu. Dlatego zostanie wykonana m.in. izolacja termiczna, tynki wewnętrzne i zewnętrzne, a stolarka okienna i drzwiowa oraz posadzki wewnątrz budynku – wymienione. Wokół pałacu powstanie nowa nawierzchnia.

 

…i wyposażenie

Po zakończeniu remontów przyjdzie czas na wyposażenie siedziby Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej. W pomieszczeniach zostaną zamontowane m.in. regały na zbiory audiowizualne, lady biblioteczne, kamery komputerowe oraz wielofunkcyjne urządzenia biurowe.

 

Jednym z głównych założeń inwestycji jest utworzenie nowoczesnej bibliotekimediateki, która zapewni czytelnikom dostęp do zbiorów i oferty Centrum przez Internet. Bogate zbiory związane z historią Góry Kalwarii zostaną zdygitalizowane i odpowiednio zabezpieczone. W ramach projektu oznakowane będą również obiekty kulturalne w całej gminie.

 

Tytuł projektu: Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Górze Kalwarii

Beneficjent: gmina Góra Kalwaria

Całkowita wartość projektu: 1 112 844,56 zł 

Kwota dofinansowania: 749 945,95 zł

Działanie:  6.1 Kultura

  • przedstawiciele gminy Góra Kalwaria (Dariusz Zieliński i Ewa Sobiepanek) oraz samorządu (Janina Ewa Orzełowska, Wiesław Raboszuk Fot. arch. UMWM
  • obiekt w Górze Kalwarii Fot. arch. UMWM
  • przedstawiciele Góry Kalwarii: burmistrz miasta i gminy Góra Kalwaria Dariusz Zieliński i skarbnik Ewa Sobiepanek Fot. arch. UMWM

Pliki do pobrania

Rozmiar: 832 kB, Liczba pobrań: 124
Rozmiar: 369 kB, Liczba pobrań: 115
Rozmiar: 477 kB, Liczba pobrań: 118

Liczba wyświetleń: 538

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.