Aktualności

Złoty wiek Przasnysza

2015.04.20 12:50 , aktualizacja: 2015.04.20 13:26
Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
Złoty wiek Przasnysza fot. Martyna Gadecka

W Muzeum Historycznym, dzięki unijnej dotacji, powstanie wystawa poświęcona historii Przasnysza – XV i XVI wieku. 

 

Umowę na realizację inwestycji podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk oraz dyrektor Muzeum Historycznego w Przasnyszu Agnieszka Brykner. 

 

Ekspozycja w głównej mierze skierowana jest do najmłodszych odbiorców w wieku od 5 do 12 lat. Wystawa będzie ciekawą formą lekcji historii poprzez wykorzystanie multimedialnych technik ekspozycyjnych, takich jak: projekcje, gry, aplikacje edukacyjne, ekrany dotykowe oraz emitery zapachu. Dodatkowo, aby przenieść się w dawne czasy, zostanie ona wyposażona w efekty dźwiękowe. W tak atrakcyjnej formie, zarówno starsze dzieci, jak i przedszkolaki będą zgłębiać wiedzę na temat swojego miasta.

 

Tytuł projektu: Poszerzenie oferty kulturalnej Muzeum Historycznego poprzez organizację stałej ekspozycji „Złoty wiek Przasnysza”

Beneficjent: Muzeum Historyczne w Przasnyszu w organizacji

Całkowita wartość projektu: 516 000 zł

Kwota dofinansowania: 356 585,37 zł

Działanie: 6.1 Kultura

 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 477 kB, Liczba pobrań: 151
Rozmiar: 369 kB, Liczba pobrań: 118
Rozmiar: 1178 kB, Liczba pobrań: 132

Liczba wyświetleń: 369

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.