Aktualności

Urząd dobrych praktyk

2015.05.11 13:45 , aktualizacja: 2015.07.15 13:48

Autor: AnnaObłoza, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Marszałek Adam Struzik i Sekretarz Województwa – Dyrektor Urzędu Waldemar Kuliński z Certyfikatem Zintegrowanego Systemu Zarządzania fot. archiwum UMWM
  • Przedstawiciele Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A. uzasadniają przyznanie certyfikatu Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego w Warszawie fot. archiwum UMWM
  • Przekazując certyfikat Tadeusz Glazer, Dyrektor ds. Badań i Certyfikacji PCBC S.A, gratulował wysokiego poziomu rozwoju organizacji i konsekwencji w jej doskonaleniu fot. archiwum UMWM
  • Marszałek Adam Struzik i dyrektor urzędu Waldemar Kuliński podczas przekazania certyfikatu fot. archiwum UMWM
  • Prezes zarządu Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A Michał Pachowski wręcza certyfikat marszałkowi Adamowi Struzikowi fot. archiwum UMWM
  • Marszałek Adam Struzik z certyfikatem fot. archiwum UMWM

Podczas dorocznego spotkania przedstawicieli kierownictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie (Kierowniczego Przeglądu Zarządzania) przedstawiciele Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A. na ręce marszałka Adama Struzika oraz sekretarza województwa – dyrektora UMWM Waldemara Kulińskiego przekazali Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania.

 

„Pracujemy dla Mazowsza, rozwijamy się razem z nim”

To motto zapisane w Strategii Personalnej Urzędu. Pracownicy realizują je, wykonując swe codzienne zawodowe obowiązki. Certyfikat stanowi potwierdzenie skutecznego wdrożenia w urzędzie międzynarodowych standardów zarządzania, zgodnych z normami PN-EN ISO 9001:2009, PN-EN ISO 14001:2005, PN-ISO/IEC 27001:2014-12, OHSAS 180001:2007 oraz Systemem Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym.

 

Skuteczne zarządzanie

Po dwuletniej przerwie w certyfikacji, spowodowanej trudną sytuacją finansową województwa, kierownictwo urzędu podjęło decyzję o odnowieniu certyfikatu. Konsekwencją tej decyzji było poddanie organizacji ocenie zewnętrznych audytorów.

Przekazując certyfikat Tadeusz Glazer, Dyrektor ds. Badań i Certyfikacji PCBC S.A – firmy, która przeprowadziła audyt, gratulował wysokiego poziomu rozwoju organizacji i konsekwencji w jej doskonaleniu. Podkreślił zaangażowanie kierownictwa i pracowników urzędu w nieustanne podnoszenie jakości świadczonych usług i poszukiwanie obszarów do doskonalenia. Szczególną uwagę zwrócił na znaczenie benchmarkingu – z jednej strony urząd skutecznie i z korzyścią potrafi korzystać z dorobku innych organizacji, wdrażając sprawdzone u innych, efektywne rozwiązania, z drugiej strony stanowi przykład skutecznego zarządzania dla innych organizacji publicznych, nie tylko z terenu Mazowsza.

 

Rozwój mimo trudności

Dyrektor Tadeusz Glazer zaznaczył, że najbardziej zaskoczył audytorów fakt nieustannego rozwoju i doskonalenia systemu pomimo zawieszenia certyfikacji, a tym samym czasowego odstąpienia od przeprowadzania audytów zewnętrznych. Pomimo braku tego bodźca organizacja rozwijała się nie zmniejszając tempa i dynamiki zmian. To dowód na to, że zintegrowany system stał się integralną częścią kultury organizacyjnej urzędu, a motywacja do jego doskonalenia tkwi w jego pracownikach. Nie można jednak pomijać znaczenia dla motywacji do dalszego rozwoju otrzymywanych przez urząd nagród i wyróżnień, wśród których znalazły się już: Mazowiecka Nagroda Jakości, Polska Nagroda Jakości, tytuł „Przyjazny Pracodawca”, certyfikat konkursu „Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi”, Indywidualna Nagroda Jakości im. prof. Edwarda Kindlarskiego w kategorii praktyka w XV edycji konkursu Polskiej Nagrody Jakości dla Pełnomocnika ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania.

 

Liczba wyświetleń: 938

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.