Aktualności
Komitet Monitorujący RPO WM 2014–2020 rozpoczął pracę
2015.05.12 09:15 , aktualizacja: 2015.07.15 13:42
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
Za nami I posiedzenie Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020. To kolejny etap prac związanych z nowym RPO, a zarazem inaugurujący praktyczną realizację tego programu. W obradach uczestniczył marszałek Adam Struzik.
Komitet
Członkowie komitetu – przedstawiciele samorządów, instytucji i organizacji pozarządowych oraz uczelni wyższych – odebrali nominacje. To oni będą na bieżąco obserwować realizację RPO, mając realny wpływ m.in. na kryteria wyboru projektów.
– Musi być zapewniona pełna przejrzystość procedur, jak też kompleksowa informacja o sposobie naboru i jego kryteriach, a później – o kryteriach i sposobach oceny poszczególnych projektów – zaznaczył marszałek Adam Struzik.
Rynek pracy a aktywizacja zawodowa
Przyjęto regulamin prac komitetu monitorującego RPO WM 2014–2020 oraz kryteria wyboru projektów RPO WM w ramach Działania 8.1 Aktywizacja zawodowa realizowana przez PUP. Dotyczą one oceny formalnej (np. czy wniosek jest wypełniony zgodnie z instrukcją, czy jest podpisany przez upoważnione do tego osoby) i merytorycznej (np. czy opisano grupę, która będzie objęta wsparciem, czy wydatki wykazane we wniosku są racjonalne). Przyjęcie tych kryteriów oznacza dla PUP-ów rozpoczęcie naborów wniosków pozakonkursowych.
– To jest ten moment, kiedy dyskutowane są kryteria, a po nich już tylko krótka droga do otwartego naboru. Przedmiotem dzisiejszego posiedzenia był rynek pracy, konkretnie projekty realizowane przez Powiatowe Urzędy Pracy. Chodzi o wsparcie osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, czyli osób długotrwale bezrobotnych, powyżej 50. roku życia, niepełnosprawnych i kobiet – podkreślił dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Tomasz Sieradz.
Liczba wyświetleń: 801
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.