Aktualności
„Nigdy więcej wojen”
2015.05.26 13:35 , aktualizacja: 2015.07.16 10:25
Autor: Milena Szymańska, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
- fot.Milena Szymańska
- fot.Milena Szymańska
- fot.Milena Szymańska
- fot.Milena Szymańska
- fot.Milena Szymańska
- fot.Milena Szymańska
- fot.Milena Szymańska
Pod takim hasłem odbył się jubileuszowy X Warszawski Konwent Gier Strategicznych GRENADIER. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk wręczył medale Pro Masovia pomysłodawcom inicjatywy.
Święto miłośników gier strategicznych i historii wojskowości
Gracze, rekonstruktorzy oraz widzowie z różnych stron Polski, a także z zagranicy spotykają się raz w roku, by wziąć aktywny udział w propagowaniu tego hobby. W trakcie dwudniowego konwentu odbywają się turnieje i pokazy gier strategiczno-historycznych, musztry i fechtunku, sprzętu wojskowego, wystawy makiet, prelekcje, warsztaty plastyczne dla dzieci i całych rodzin oraz inscenizacje tematyczne.
Systemy i gry „w akacji”
Podczas tegorocznego GRENADIERA przeprowadzono rekonstrukcje m.in. walk na przedpolach Warszawy we wrześniu 1939 r. i Powstania Warszawskiego. Zaprezentowano makiety dioram historycznych – najlepszą nagrodzono pucharem, przyznanym przez członka zarządu Wiesława Raboszuka. Z okazji jubileuszowej edycji wydarzenia Medalami Pro Masovia odznaczono pomysłodawców i organizatorów imprezy: dyrektor Domu Kultury Śródmieście Joannę Strzelecką oraz prowadzącego Pracownie Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych STRATEG i GROT na terenie dzielnicy Śródmieście i Białołęka Tomasza Kowalczyka.
W tegorocznej inicjatywie wzięło udział 250 osób z 35 grup rekonstrukcji historycznych. Warszawski Konwent Gier Strategicznych był doskonałą okazją do zobaczenia „w akcji” tych systemów i gier, o których gracze do tej pory jedynie słyszeli lub czytali. Dla początkujących była to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z tym hobby.
Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.
Liczba wyświetleń: 412
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.