Aktualności

Jubileusz gminy Górzno

2015.05.26 09:45 , aktualizacja: 2015.07.16 10:24

Autor: mat. UG Górzno, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • Występ uczniów szkoły podstawowej im. Władysława Jóźwickiego w Górznie Fot. arch. UG Górzno
  • Liczni goście jubileuszu gminy Górzno w szkolnej sali gimnastycznej Fot. arch. UG Górzno
  • Przedstwiciele władz samorządowych Fot. arch. UG Górzno
  • Występ uczniów szkoły podstawowej Fot. arch. UG Górzno
  • Przemówienie wicemarszałek  Janiny Ewy Orzełowskiej Fot. Radosław Strzaliński

Gmina świętowała 25-lecie odrodzonego samorządu terytorialnego. Jubileusz to uroczystość osób, które budowały lokalne struktury władzy i zaangażowały się w działalność publiczną na rzecz swojej małej ojczyzny.

 

Czas podziękowań

Uroczystość rozpoczęła msza odprawiona w intencji mieszkańców gminy. Dalsza część odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jóźwickiego. Wypełniona po brzegi sala gimnastyczna zgromadziła wielu gości. Głos zabrali m.in. przewodniczący rady gminy Krzysztof Skwarek, który podsumował działalność gminnej rady na przestrzeni ostatnich 25 lat. Wójt Waldemar Sabak natomiast przedstawił najważniejsze zadania, które udało się w zrealizować od 1990 r. Podziękował także wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju gminy; swoim poprzednikom, radnym, sołtysom, parlamentarzystom, przedstawicielom samorządu powiatowego oraz wojewódzkiego, instytucjom wspierającym realizację inwestycji przez gminę, kombatantom, a także wszystkim mieszkańcom.

 

Obecna na uroczystości wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, gratulując samorządowcom i mieszkańcom jubileuszu, powiedziała, że 25 lat istnienia samorządów pokazały, że są one bardzo ważnym ogniwem naszego ustroju, a powierzoną im rolę wypełniają wzorowo.  

 

Na zakończenie część artystyczną zaprezentowali uczniowie szkoły podstawowej.

 

 

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 726

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.