Aktualności

Bądźmy bezpieczni na drodze

2015.05.29 14:30 , aktualizacja: 2015.11.03 10:22

Autor: opr. Agnieszka Stabińska (na podst.mat.Biura Bezpieczeństwa Publicznego UMWM), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Strażacy podczas imprezy w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” uczą dzieci z gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie udzielania pierwszej pomocy fot.Joanna Stefaniak
  • Przemówienie Sekretarza Województwa – Dyrektora Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Waldemara Kulińskiego fot.Joanna Stefaniak
  • Strażacy prezentują wóz gaśniczy uczniom gimnazjum fot.Joanna Stefaniak
  • Rajdowcy i ich samochody w otoczeniu młodzieży szkolnej fot.Joanna Stefaniak
  • Sekretarz województwa – dyrektor urzędu Waldemar Kuliński wraz z przedstawicielami samorządu gostynińskiego oraz zdobywcami trzeciego miejsca w finale wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego fot.Joanna Stefaniak
  • Uczniowie próbują swoich sił w miasteczku ruchu rowerowego fot.Joanna Stefaniak
  • Jeden z uczniów wjeżdża na rondo w miasteczku ruchu rowerowego fot.Joanna Stefaniak
  • Nagrody i upominki dla dzieci, w tym kaski rowerowe fot.Joanna Stefaniak
  • Elementy odblaskowe w zestawie rowerzysty fot.arch.UMWM

Miasteczko ruchu rowerowego, pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz spotkanie z kierowcami rajdowymi to wybrane z licznych atrakcji, jakie czekały na dzieciaki z powiatu gostynińskiego podczas imprezy w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

 

W Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie z uczniami spotkali się policjanci, ratownicy medyczni, pracownicy ośrodków ruchu drogowego, a także Sekretarz Województwa – Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Waldemar Kuliński.

 

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

To kampania społeczna promująca bezpieczeństwo na drodze, prowadzona od ubiegłego roku przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Mazowiecką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Meditrans, Automobilklub Polski, mazowieckie WORD-y oraz Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin. W wybranych szkołach na Mazowszu dzieci poznają zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz korzyści z noszenia elementów odblaskowych. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Mazowsza.

 

Wiele atrakcji

Bezpieczeństwo na drodze oraz korzyści z noszenia elementów odblaskowych promowano tym razem w powiecie gostynińskim. 300 uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z Gostynina, Pacyny, Sannik i Szczawina Kościelnego wzięło udział w czterech panelach promujących bezpieczeństwo.

Uczestnicy wydarzenia obejrzeli film „…tak, chcę być bezpieczny”, a funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie przybliżyli dzieciom zagadnienia poruszane w prezentowanym materiale w poszczególnych blokach tematycznych: droga, obcy, pies, fajerwerki, narkotyki.
Młodzi mogli spróbować swoich sił na specjalnym torze rowerowym oraz w miasteczku ruchu rowerowego, udostępnionym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie. Ratownicy medyczni z SP ZOZ Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku pokazali, jak fachowo udzielać pierwszej pomocy. Dużą atrakcją było spotkanie z kierowcami rajdowymi – Wojciechem Chuchałą i Maciejem Chałasem, którzy zaprosili dzieciaki do samochodów rajdowych – zabytkowego Fiata 125 p oraz KIA Picanto, omawiając przy tym zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać na drodze.

 

Upominki, nagrody…

Na wszystkich uczestników imprezy czekały także upominki pomagające zadbać o bezpieczeństwo na drodze – zestawy rowerzysty składające się z kasku rowerowego, pasa odblaskowego naramiennego, oświetlenia do roweru oraz elementów odblaskowych.

Sekretarz Województwa – Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Waldemar Kuliński, w imieniu marszałka województwa mazowieckiego, wspólnie ze starostą powiatu gostynińskiego Tomaszem Matuszewskim, burmistrzem Gostynina Pawłem Kalinowskim i przewodniczącą Rady Powiatu Gostynińskiego, Katarzyną Osowicz-Szewczyk wręczyli nagrody trzem finalistom i ich opiekunowi za zajęcie III miejsca w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Przekazali również urządzenie AlcoBlow Komendantowi Powiatowemu Policji w Gostyninie mł. insp. Zbigniewowi Włodkowskiemu.

 

 

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 667

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.