Aktualności

Filmowe Mazowsze

2015.05.29 14:15 , aktualizacja: 2015.07.16 10:48

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Po podpisaniu umowy; od lewej – dyrektor Mazowieckiego Instytutu Kultury Iwona Wujastyk, członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk oraz główna księgowa Instytutu Marianna Świtulska fot.Martyna Gadecka
Dyrektor Mazowieckiego Instytutu Kultury Iwona Wujastyk odpowiada na pytania dziennikarzy fot.Martyna Gadecka

W Mazowieckim Instytucie Kultury trwają prace nad projektem Filmowe Mazowsze – e-portal Mazovia Warsaw Film Commission. Założeniem inicjatywy jest pokazanie zasobów kulturalnych Mazowsza przydatnych w produkcji filmowej. Dofinansowanie unijne inwestycji to prawie 527 tys. zł.
 
Umowę podpisali członek zarządu Wiesław Raboszuk oraz przedstawiciele Mazowieckiego Instytutu Kultury – dyrektor Iwona Wujastyk i główna księgowa Marianna Świtulska.
 
W ramach projektu…
Powstaje serwis internetowy www.mwfc.pl (w języku polskim i angielskim) z ofertą skierowaną do filmowców. Na stronie, oprócz oferty kulturalnej Mazowsza, będzie dostępna galeria zabytków i miejsc współczesnej architektury oraz plenerów do wykorzystania jako plan filmowy. Dodatkowo, zainteresowani będą mogli wyszukiwać firmy i instytucje związane z sektorem kultury, współpracujące z branżą audiowizualną. Dopełnieniem będzie innowacyjna i intuicyjna mobilna aplikacja na smartfony. Inicjatywa ruszy również na profilach społecznościowych – Facebooku i Pintereście.
 

Kto szuka…

Dane o Mazowszu zgromadzone z myślą o zagranicznych kontrahentach będzie zawierać Mazovia Warsaw Location Guide, tzw. katalog lokalizacji – dostępny w wersji papierowej i cyfrowej. Będzie on głównie prezentowany podczas festiwali i targów filmowych.

 

Warto się szkolić

Projekt to ciekawa oferta zwłaszcza dla producentów, reżyserów, scenarzystów i kierowników produkcji filmowej. Chodzi przede wszystkim o dotarcie do sektora kreatywnego, reprezentowanego przez branżę filmową. Jego ważnym aspektem będą szkolenia dla osób z mazowieckich jednostek samorządu terytorialnego o tym, jak korzystać z nowej formy kompleksowych narzędzi i pokazać potencjał swojego terenu.

                                                                                                                                                        

Tytuł projektu: Filmowe Mazowsze – e-portal Mazovia Warsaw Film Commission
Beneficjent: Mazowiecki Instytut Kultury
Całkowita wartość projektu: 823 665,95 zł
Kwota dofinansowania: 526 720,78 zł

Działanie: 6.1. Kultura

 

 

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 595

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.