Aktualności

Nowe pociągi KM ruszają w trasę

2015.06.09 09:35 , aktualizacja: 2015.07.06 15:30

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Koleje Mazowieckie od zawsze dbają o swoich pasażerów i robią wszystko, by zapewnić im jak najwyższy standard podróży. Zakupione przez spółkę nowe pociągi – Impulsy to pierwsze tego typu pięcioczłonowe pojazdy w Polsce.

 

– Są nowoczesne, mają wszelkie udogodnienia dla pasażerów. Miło widzieć, jak rozwija się spółka. Liczę na to, że pasażerowie również to docenią – podkreślił marszałek Adam Struzik, tuż przed wypuszczeniem nowych pociągów w trasę.

 

 

Większy komfort jazdy dla podróżnych

Dla pasażerów przewidziano szereg udogodnień, tj. klimatyzację, wi-fi, gniazdka elektryczne, system informacji pasażerskiej, intercom, a także dodatkową przestrzeń na większy bagaż. Duży nacisk położono na dostosowanie pojazdów do potrzeb osób niepełnosprawnych, stąd oprócz specjalnie przystosowanych miejsc dla pasażerów poruszających się na wózkach inwalidzkich, do dyspozycji  będą  urządzenia ułatwiające wjazd do pociągu oraz specjalnie przystosowane toalety. W pojazdach znajdują się także przewijaki.

– Zakup elektrycznych zespołów trakcyjnych jest dla nas kontraktem kluczowym ze względu na stale rosnące potrzeby podróżnych, zwłaszcza na szlakach tak obleganych, jak trasa z Warszawy do Skierniewic. Misja naszej spółki to prowadzenie pasażerskiego transportu kolejowego o wysokim standardzie. Myślę, że zakup ten potwierdza, że Koleje Mazowieckie konsekwentnie realizują swoje założenia, a standard świadczonych usług jest coraz wyższy. Zaznaczę, że już za kilka miesięcy do parku taborowego spółki  dołączą także kolejne wagony piętrowe – powiedział członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny Kolei Mazowieckich Czesław Sulima.

 

Wysoki standard

Impulsy to pierwsze pociągi polskiej produkcji w pełni zgodne z TSI, czyli Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności, spełniające najnowsze, restrykcyjne przepisy obowiązujące w Unii Europejskiej – zaznaczył prezes zarządu NEWAG S.A. Zbigniew Konieczek. Jakość, dbałość o komfort oraz bezpieczeństwo jazdy, zarówno pasażerów, jak i obsługi, to w Newagu najwyższe priorytety – dodał.

Pociągi będą mogły rozwijać prędkość do 160 km/h. Umowę na dostawę Impulsów podpisano z firmą NEWAG S.A. 28 listopada 2014 r. Koszt inwestycji to 257 mln zł brutto, z czego 82 mln zł stanowią środki pozyskane z Unii Europejskiej.

 

 

 

Liczba wyświetleń: 1403

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.