Aktualności

Jubileusz w Zespole Szkół w Modlinie Twierdzy

2015.06.08 10:55 , aktualizacja: 2015.07.06 15:32

Autor: Milena Szymańska, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Jubileusz szkoły w Modlinie fot. Milena Szymańska
  • Jubileusz szkoły w Modlinie fot. Milena Szymańska
  • Występy artystyczne fot. Milena Szymańska
  • Jubileusz szkoły w Modlinie fot. Milena Szymańska
  • Jubileusz szkoły w Modlinie fot. Milena Szymańska
  • Jubileusz szkoły w Modlinie fot. Milena Szymańska
  • Wyróżnienie dla szkoły fot. Milena Szymańska

Zespół Szkół w Modlinie Twierdzy obchodził swoje 85-lecie. Uczniowie, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście hucznie świętowali jubileusz szkoły.

 

Szkoła z historią

Uroczysty jubileuszowy apel poprzedziła msza święta. Na terenie szkoły odbyły się występy dzieci i młodzieży, podczas których zaprezentowano dzieje szkoły. Jej historia sięga okresu dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to na potrzeby licznych rodzin wojskowych utworzono pierwszą w Modlinie Szkołę Podstawową oraz Prywatne Koedukacyjne Gimnazjum Rodzin Wojskowych. W trudnych czasach okupacji w Modlinie trwało tajne nauczanie i pomimo zniszczeń wojennych zaraz po wojnie w roku 1950 w prywatnym budynku reaktywowano szkołę podstawową. W roku 1965 doczekała się nowego budynku, w którym naukę kontynuowało 681 uczniów. Obecnie w skład Zespołu Szkół wchodzą: Publiczne Przedszkole nr 4, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Obrońców Modlina, Publiczne Gimnazjum nr 4 im. płk. Edwarda Malewicza oraz liceum ogólnokształcące.

 

Jak przystało na urodziny nie zabrakło również tortu. Specjalne podziękowania dyrektor szkoły skierował do osób zaangażowanych w przygotowania uroczystości.

 

Wyrazy uznania

Uroczystość 85-lecia Zespołu Szkół w Modlinie Twierdzy była również doskonałą okazją do uhonorowanie jej zasług dla rozwoju Mazowsza Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”, który na ręce dyrektora Zdzisława Szmytkowskiego wręczył członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk, który przekazał także najbardziej zasłużonym pracownikom szkoły dyplomy uznania.

Po części oficjalnej odbył się piknik szkolny, a po nim wystąpił Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 632

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.