Aktualności

Lipcowi praktykanci w UMWM

2015.06.25 14:50 , aktualizacja: 2015.06.25 15:11

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

losowanie praktykanów Fot. arch. UMWM
pojemnik z nazwiskami praktykantów Fot. arch. UMWM

112 – tylu było chętnych na lipcowe płatne praktyki w urzędzie marszałkowskim. W pierwszym wakacyjnym miesiącu praktyki odbędzie 41 studentów z Mazowsza. W ciągu 3 miesięcy w urzędzie przewidziano w sumie 110 miejsc dla studentów.

 

Największe zainteresowanie

Czterdziestu jeden studentów z Mazowsza rozpocznie lipcowe praktyki w departamentach, kancelariach i delegaturach urzędu marszałkowskiego już 6 lipca. Największym zainteresowaniem cieszyła się możliwość odbycia praktyk w płockiej Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz w Kancelarii Marszałka. Wylosowani studenci będą praktykować też w Departamentach Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich, Organizacji, Zdrowia i Polityki Społecznej czy Środowiska oraz zamiejscowych delegaturach UMWM.

 

– Myślę, że praktyki w urzędzie będą dobrą alternatywą na przyszłość. Będę miała szansę się rozwinąć i przede wszystkim zobaczyć, jak wygląda praca w urzędzie. Myślę, że to będzie fajne doświadczenie – mówiła Andżelika, nowa praktykantka w siedleckiej delegaturze UMWM.

 

Pozostałe miesiące praktyk

Wnioski na pierwszy miesiąc praktyk przyjmowane były do 19 czerwca. Ci, którzy chcą spróbować pracy w urzędzie w sierpniu i wrześniu tego roku, mają czas na zgłoszenie do 30 czerwca.

 

– Wybrałem praktyki w urzędzie marszałkowskim, bo wcześniej miałem szansę praktykować w Ministerstwie Środowiska, no i ta praca bardzo mi podpasowała i chcę się dalej w tym kierunku rozwijać – mówił Adam, który w lipcu pozna pracę w Departamencie Środowiska UMWM.

 

Liczba wyświetleń: 1932

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.