Aktualności

Zawody sportowo-pożarnicze w gminie Korczew

2015.07.06 09:20 , aktualizacja: 2015.07.06 15:06

Autor: Radosław Strzaliński, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Wspólne zdjęcie fot.Radosław Strzaliński
  • Jedna z kategorii zawodów fot.Radosław Strzaliński
  • Strażacy startowali w pełnym umundurowaniu fot.Radosław Strzaliński
  • Zmagania w upalny dzień nie należały do łatwych fot.Radosław Strzaliński
  • Nagrodę zwycięzcom wręczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska fot.Radosław Strzaliński
  • Uczestnicy zawodów fot.Radosław Strzaliński

Tradycyjnie w okresie letnim wszystkie jednostki OSP odbywają coroczny przegląd sprzętu oraz swoich umiejętności w trakcie zawodów gminnych. Sześć jednostek ochotniczej straży pożarnej walczyło o tytuł najlepszej.

 

Zmaganiom wszystkich drużyn, 5 lipca, przypatrywała się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. Podkreśliła rolę, jaką pełnią strażacy w systemie ochrony przeciwpożarowej, pogratulowała wyszkolenia i umiejętności, które pozwalają na sprawne i bezpieczne prowadzenie akcji.

 

Zawody sportowo-pożarnicze

To forma intensywnego szkolenia pożarniczego, niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. Ich głównym aspektem jest mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla.

Zawody rozgrywane są w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami. Zwycięska drużyna awansem startuje w powiatowych zawodach OS, które na terenie powiatu siedleckiego odbędą się 20 września.

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 743

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.