Aktualności
Nowoczesne rozwiązania w ostrołęckim szpitalu
2015.07.17 13:55 , aktualizacja: 2015.07.20 07:47
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Piotr Mączewski
- Fot. arch. MJWPU
- Fot. arch. MJWPU
- Fot. arch. MJWPU
- Fot. arch. MJWPU
- Fot. arch. MJWPU
- Fot. arch. MJWPU
- Fot. arch. MJWPU
- Fot. arch. MJWPU
- Fot. Adam Wołosz
Na unijne wsparcie może liczyć Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce. Placówka medyczna zainwestuje w poszerzenie i ulepszenie usług świadczonych na rzecz swoich pacjentów. Dziś wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu województwa Elżbieta Lanc oraz dyrektor szpitala Wojciech Miazga podpisali umowę na 650 tys. zł unijnego dofinansowania.
Z czego skorzystają pacjenci…
Nowe wyposażanie to specjalistyczny sprzęt medyczny, który zwiększy możliwości działania dwóch oddziałów: kardiologicznego i położniczo-ginekologicznego. Możliwe będzie wykonywanie badań niedostępnych dotychczas dla placówki.
… na oddziale kardiologicznym …
Doposażeniem oddziału kardiologicznego (48 łóżek) będą specjalistyczne urządzenia diagnostyczne, wykorzystywane do nieinwazyjnej diagnostyki układu krążenia. Aparatura umożliwi m.in.: diagnostykę omdleń, ocenę ryzyka zgonu pacjentów w ciężkim stanie klinicznym czy też obserwację przebiegu terapii nadciśnienia tętniczego. Dotychczas pacjenci, wymagający takich badań, byli zmuszeni leczyć się w warszawskich placówkach. Nowe aparaty to również szansa prowadzenia przez szpital prac badawczych, opierających się na obserwacji i regulacji funkcji terapeutycznych rozruszników serca. Tylko w 2014 r. na oddziale kardiologicznym hospitalizowanych było 1989 pacjentów.
… i ginekologiczno-położniczym?
Na dokładniejsze badania będą mogły liczyć również pacjentki oddziału położniczo-ginekologicznego. Nowoczesny aparat ultrasonograficzny z funkcjami dopplerowskimi będzie wykorzystywany w diagnostyce zaburzeń mogących pojawić się w czasie ciąży, porodu oraz opieki nad noworodkiem, w tym podczas badań echokardiografii serca płodu. Sprzęt będzie również niezwykle przydatny w diagnostyce onkologii ginekologicznej i uroginekologii. W zeszłym roku na oddziale odebrano 1184 porody. Łącznie może przebywać tu 57 pacjentek.
Duża rola szpitala w regionie
W 2014 r. ostrołęcki szpital przeprowadził ponad 26 tys. hospitalizacji na oddziałach całodobowych i dziennych. Jego pacjentami są nie tylko mieszkańcy Ostrołęki, ale też osoby z pobliskich powiatów (ostrołęckiego, makowskiego, ostrowskiego, przasnyskiego, wyszkowskiego, a także łomżyńskiego). Nowoczesna aparatura to zwiększenie możliwości diagnostycznych szpitala, a sprawniejsza diagnostyka – szybsze podjęcie leczenia. To z kolei przekłada się na poczucie bezpieczeństwa pacjentów i komfort ich leczenia.
Liczba wyświetleń: 828
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.