Aktualności

Ekologicznie i wygodnie

2015.08.19 15:30 , aktualizacja: 2015.08.19 15:42
Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk
wicemarszałek Leszek Ruszczyk i wójt gminy Piotr Leśniowolski podpisują umowę Fot. arch. UMWM

Do gminy Jedlnia-Letnisko trafi ponad 2,1 mln zł z UE. Będzie to zwrot kosztów poniesionych przy budowie kanalizacji i sieci wodociągowej. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 5,2 mln zł. Dziś w delegaturze urzędu marszałkowskiego w Radomiu dokumenty w tej sprawie podpisali wicemarszałek Leszek Ruszczyk oraz wójt gminy Piotr Leśnowolski.

 

– Kanalizacja i wodociągi to z punktu widzenia mieszkańców niezwykle potrzebne inwestycje. Jesteśmy już na finiszu rozdzielania środków w ramach RPO WM na lata 2007–2013. Lada moment rozpoczniemy konkursy na nowe programowanie, dlatego życzę gminie równie skutecznej aplikacji – podsumował wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

 

Prace inwestycyjne

Inwestycja to przede wszystkim wybudowanych 14 km sieci kanalizacyjnej. Ponadto projekt dotyczył zwodociągowania wsi Maryno, a w miejscowościach Cudnów, Słupica i Aleksandrów uzupełnienia istniejącej sieci wodociągowej. Dzięki temu powstało 11,47 km sieci wodociągowej.

 

Efekty

Tego typu inwestycje cieszą mieszkańców, bo poprawiają komfort codziennego życia. Likwidacja szamb bezodpływowych to nie tylko wyższa jakość wody, ale też lepszy stan gleb. Poza tym skanalizowane i zwodociągowane tereny stają się nie tylko bardziej atrakcyjne do zamieszkania, ale też przeznaczenia na cele rekreacyjno-usługowe.

 

-------------------------------------------------------

Tytuł projektu :Budowa kanalizacji sanitarnej w Jedlni-Letnisko i sieci wodociągowej w miejscowości Maryno

Beneficjent: Gmina Jedlnia-Letnisko

Całkowita wartość projektu:5 226 320,11 zł

Dofinansowanie: 2 117 208,81 zł

Działanie: 4.1 Gospodarka wodno-ściekowa

Liczba wyświetleń: 433

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.