Aktualności

Sobota pod sztandarem OSP

2015.08.24 10:25 , aktualizacja: 2015.08.25 09:53

Autor: Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • marszałek Adam Struzik i poseł Piotr Zgorzelski wręczają Medal Pamiątkowy 'Pro Masovia' prezesowi OSP Zągoty Fot. Paweł Adamowski
  • podniesienie flagi Państowej Fot. Paweł Adamowski
  • marszałęk Adam Struzik wręcza odznaczenia zasłużonym strażakom Fot. Paweł Adamowski
  • przekazanie sztandaru jednostce OSP w Żagotach Fot. Paweł Adamowski
  • od lewej prezes OSP Zągoty, marszałek Adam Struzik, poseł Piotr Zgorzelski Fot. Paweł Adamowski
  • W Gulczewie Starym marszałek Adam Struzik i prezes związku głównego OSP RP Waldemar Pawlak  odbierają defiladę pocztów sztandarowych jednostek OSP Fot. Paweł Adamowski
  • wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska wręcza prezesowi OSP  Medal Pamiątkowy 'Pro Masovia' Fot. Radosław Strzaliński

W minioną sobotę marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Ewa Orzełowska spotkali się ze strażakami. Przyczynkiem były uroczystości 60-lecia OSP w Zągotach (powiat płocki), 110-lecia jednostki z Gulczewa Starego (powiat płocki) oraz 80-lecia jednostki z Pogorzelca (pow. węgrowski).

 

W Zągotach

Z okazji jubileuszu jednostka otrzymała od mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców sztandar. Do jego drzewca w trakcie uroczystości darczyńcy wbijali symboliczne gwoździe. Był także czas na okolicznościowe słowo do strażaków. Marszałek Adam Struzik, w podziękowaniu za niesioną pomoc w każdej trudnej sytuacji, przekazał jednostce Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”.

 

W Gulczewie Starym

W sobotnie popołudnie przyjechało tu wielu gości. Wśród nich był m.in. prezes zarządu głównego Związku OSP RP Waldemar Pawlak oraz marszałek Adam Struzik. Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji strażaków. Po jej zakończeniu zasłużeni druhowie otrzymali odznaczenia i wyróżnienia. Zebrani mogli zapoznać się z historią miejscowej jednostki oraz posłuchać występu strażackiej orkiestry dętej. Marszałek dziękując strażakom za trud niesionej pomocy, zapewnił jednocześnie o trosce i wsparciu finansowym, jakie od przeszło 10 lat samorząd Mazowsza przeznacza na doposażanie jednostek.

 

W Pogorzelcu

Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w intencji druhów ochotników, następnie na placu przed remizą OSP odbyła się oficjalna część obchodów. Zasłużeni strażacy otrzymali medale i wyróżnienia. J tej okazji marszałek województwa mazowieckiego przyznał jednostce Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”, który wręczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

 

Liczba wyświetleń: 894

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.