Aktualności

Podsumowanie pracy mazowieckich kolegiów

2015.08.31 09:20 , aktualizacja: 2015.09.02 09:20

Autor: Waldemar Baran, Departament Edukacji Publicznej i Sportu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Członek zarządu Elżbieta Lanc w gronie wyróżnionych dyrektorów kolegiów fot.arch.UMWM
Członek zarządu Elżbieta Lanc wręcza listy gratulacyjne Marszałka Województwa Mazowieckiego fot.arch.UMWM

Członek zarządu Elżbieta Lanc spotkała się z dyrektorami kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegium pracowników służb społecznych. Tematem narady było podsumowanie działalności placówek, które na skutek zmiany przepisów prawa, od 1 października br. znikną z mapy edukacyjnej.

 

Profesjonalne kształcenie

Przez blisko 20 lat swojej działalności kolegia przygotowywały profesjonalną kadrę nauczycieli przedszkoli, matematyki, historii, języka polskiego, wychowania fizycznego oraz języków obcych. Stały się kuźnią pedagogicznych talentów. Szczególny akcent kładziono na kwestie przygotowania metodycznego, pedagogiczno-psychologicznego i praktyk zawodowych. Dzięki temu ich absolwenci byli chętnie zatrudniani przez dyrektorów szkół.

 

Nauka i praktyka

Na przestrzeni lat w placówkach wykształciło się ponad 11 tys. młodych adeptów zawodu nauczyciela. Inicjatywy kolegiów służyły zarówno rozwojowi placówek, jak i społeczności lokalnej. Absolwenci byli nie tylko rzetelnie przygotowani do pracy w zawodzie nauczyciela, ale również uczono ich współistnienia ze środowiskiem oraz kultywacji tradycji regionalnych.

 

Spotkanie było też okazją do podziękowania za dotychczasową pracę. Specjalne wyróżnienia, przyznane przez marszałka województwa, wręczyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

Liczba wyświetleń: 376

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.