Aktualności

Betlejemski Ogień w Urzędzie

2005.12.20 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

20 grudnia br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik przyjął z rąk harcerzy symboliczny Ogień Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

Światło trafiło do Polski już po raz piętnasty. Stało się zwyczajem bożonarodzeniowym, że harcerze przekazują je corocznie wybitnym osobistościom w całej Europie.



Komendant Mazowieckiej Chorągwi ZHP z harcerkami z Radomia
przekazują Ogień Pokoju Zarządowi Województwa Mazowieckiego


Betlejemskie Światełko dla władz samorządu Województwa Mazowieckiego przekazała, na ręce Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, drużyna z Komendy Hufca Radom-powiat, pod przewodnictwem Grzegorza Woźniaka, Komendanta Mazowieckiej Chorągwi ZHP oraz Małgorzaty Szydło, druhny z Komendy Hufca Radom-powiat. Harcerze i harcerki z gminy Wierzbica w powiecie radomskim są, jak dumnie przyznają, uczestnikami „Pogodnego Lata”, akcji finansowanej przez samorząd Województwa Mazowieckiego.



Betlejemskie Światło Pokoju trzyma harcerka z Hufca Radom-powiat


Odbierając światło z rąk harcerzy, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wyraził nadzieję, że Betlejemski ogień - symbol nadziei, pokoju i porozumienia między ludźmi na całym świecie - będzie towarzyszył w kolejnym roku pracom Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Marszałek Adam Struzik przekazał, na ręce harcerzy, kosz pełen słodyczy i świąteczne życzenia dla harcerzy na całym Mazowszu.



Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem


Inicjatywa zapalania Światła Pokoju w Betlejemskiej Grocie i przewożenia go do różnych krajów europejskich, jako znak miłości bliźniego i solidarności między ludźmi, zrodziła się w 1986 roku w radiowej rozgłośni Górnej Austrii ORF w Linzu. Światło corocznie przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie przekazywane jest harcerzom i skautom z sąsiednich krajów. W tym roku jego wędrówce towarzyszy przesłanie „Jeden świat, jedno światło”. Polscy harcerze przekażą je dalej wschodnim sąsiadom, m.in. z Ukrainy i Litwy.

Liczba wyświetleń: 805

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.