Aktualności

Współpraca partnerskich regionów

2015.09.09 09:05 , aktualizacja: 2015.09.09 11:55

Autor: opr.Dorota Pozorek, KM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Oficjalne otwarcie festiwalu odbyło się 4 września na dziedzińcu ratusza lwowskiego, z udziałem m.in.wicemarszałek Janiny Ewy Orzełowskiej fot.Witalij Hrabar, KG RP...
  • Stoisko województwa mazowieckiego fot.Konrad Bartczak
  • 2.	Stoiska promocyjne uczestników IV Polsko-Ukraińskiego Festiwalu Partnerstwa na Rynku Starego Miasta we Lwowie fot.Witalij Hrabar, KG RP...
  • Mimo nienajlepszej pogody stoisko województwa mazowieckiego cieszyło się dużym zainteresowaniem gości festiwalu fot.Witalij Hrabar, KG RP...
  • 1.	Występ artystów podczas IV Polsko-Ukraińskiego Festiwalu Partnerstwa fot.Witalij Hrabar, KG RP...
  • Koncert  zespołu T-Love fot.Witalij Hrabar, KG RP...

„Przyjaciele są zawsze obok” – pod takim hasłem, od 3 do 6 września br., odbywał się we Lwowie IV Polsko-Ukraiński Festiwal Partnerstwa, któremu towarzyszył III Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego.

 

Oficjalne otwarcie festiwalu odbyło się 4 września na dziedzińcu ratusza lwowskiego, z udziałem mera miasta Lwowa, konsula generalnego RP we Lwowie, przedstawicieli Lwowskiej Rady Miejskiej i Lwowskiej Państwowej Administracji Obwodowej, polskich miast i województw partnerskich Lwowa i obwodu. Województwo mazowieckie – region partnerski Obwodu Lwowskiego – reprezentowała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Pomost – kultura

Ideą przedsięwzięcia była prezentacja bogatej współpracy dwu- i wielostronnej Lwowa i Obwodu Lwowskiego z miastami i województwami partnerskimi w Polsce. W ciągu trzech dni festiwalu na scenie letniej, a także w pomieszczeniach lwowskich instytucji kulturalnych polskie samorządy prezentowały koncerty, spektakle, wystawy, performance. Wystąpili artyści Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury: Alicja Węgorzewska i Bogdan Kierejsza z koncertem „Kolory Miłości” oraz zespół T-LOVE.

 

Promocja Polski

Na Rynku Starego Miasta we Lwowie ustawiono stoiska promocyjne polskich miast i województw partnerskich. Mieszkańcy Lwowa i turyści mieli okazję do zapoznania się z atrakcjami Polski i jej regionów. Mimo nienajlepszej pogody stoisko województwa mazowieckiego oraz prezentowane przez pracowników Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki materiały informacyjno-promocyjne o regionie i jego atrakcjach cieszyły się dużym zainteresowaniem gości festiwalu.

 

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 488

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.