Aktualności

Świetlica wiejska w Głoskowie i strażnica OSP oficjalnie otwarte

2015.09.22 10:40 , aktualizacja: 2015.12.23 10:08

Autor: Radosław Strzaliński, Wprowadzenie: Oktawia Wierzbicka

  • Poczet sztandarowy druhów ochotników z terenu gminy Pobierz: Poczet sztandarowy druhów ochotników z terenu gminy Fot. Radosław Strzaliński
  • Uroczyste przecięcie wstęgi Pobierz: Uroczyste przecięcie wstęgi Fot. Radosław Strzaliński
  • Odremontowany budynek świetlicy wiejskiej w Głoskowie Pobierz: Odremontowany budynek świetlicy wiejskiej w Głoskowie Fot. Radosław Strzaliński
  • Samorządowcy odznaczeni z okazji 25-lecia Samorządu Gminy Borowie Pobierz: Samorządowcy odznaczeni z okazji 25-lecia Samorządu Gminy Borowie Fot. Radosław Strzaliński

Uroczystości w Głoskowie rozpoczęły się mszą świętą, celebrowaną przez prepozyta kolegiaty Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

 

Obecna na uroczystości wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska pogratulowała mieszkańcom i władzom gminy kolejnej udanej inwestycji. – Dzięki tego typu inicjatywom angażujemy społeczność lokalną do aktywności i działania. Życzę, aby było to miejsce wyjątkowe, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – dodała.

 

Działalność placówki

Jednostka OSP systematycznie bierze udział w akcjach przeciwpożarowych i przeciwpowodziowych, akcjach poszukiwawczych, usuwaniu skutków nieporządnych działań czynników atmosferycznych oraz zdarzeń drogowych. Miejscowi strażacy aktywnie uczestniczą w szkoleniach, zawodach sportowo-pożarniczych, uroczystościach patriotyczno-religijnych, a także w organizacji festynów.

 

PROW wspiera również OSP

Projekt „Remont świetlicy wiejskiej w Głoskowie” uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013, w kwocie 319 tys. zł. Po modernizacji główna sala budynku ma 300 m2. Na potrzeby strażaków powstały dwa garaże i dodatkowe pomieszczenia. Budynek jest również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Liczba wyświetleń: 692

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.