Aktualności

Laureaci VI Edycji Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego

2005.12.21 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

20 grudnia br. w Teatrze Polskim w Warszawie podczas uroczystej gali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wręczył coroczne nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego.


Wyniki ogłosiła Bożena Żelazowska, Sekretarz Jury


W tym roku Kapituła wyłoniła 6 laureatów, z których każdy otrzymał nagrodę w wysokości 11 tys. zł. Przyznano również dwie nagrody specjalne, które otrzymali ks. Jan Twardowski oraz Jerzy Ofierski. W imieniu ks. Twardowskiego nagrodę odebrała Aleksandra Iwanowska.

- Nagród jest tylko sześć, ale laureaci reprezentują całą społeczność Mazowsza, ich wyróżnienie jest naszym podziękowaniem za poniesiony trud dla wszystkich osób i instytucji pracujących dla dobra naszej małej ojczyzny i kraju - powiedział Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik.Laureaciw otrzymali z rąk Marszałka Adama Struzika pamiątkowe dyplomy


Nagrody Marszałka to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień na Mazowszu. Przyznawane są od 2000 roku za szczególne osiągnięcia związane z propagowaniem kultury, krzewieniem tradycji, zachowaniem dziedzictwa oraz integracji i promocji Województwa Mazowieckiego.

Przyznawane wyróżnienia stanowią istotny element promocji województwa mazowieckiego. Nagrody mają również na celu przybliżenie wybitnych osobowości życia społecznego i kulturalnego Mazowsza.Marszałek Adam Struzik w gronie laureatów


Podczas gali Arkadiusz Czartoryski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczył 22 pracownikom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego odznaczenia państwowe, nadane przez Prezydenta RP – złote, srebrne i brązowe krzyże zasługi za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.Marszałek Adam Struzik i minister Arkadiusz Czartoryski
wręczyli także odznaczenia państwowe pracownikom Urzędu


Natomiast Tomasz Merta, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczył siedmiu wyróżnionym medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. To prestiżowe odznaczenie jest przyznawane przez Ministra Kultury, honoruje najwybitniejsze postacie świata kultury.

Z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego nagrody odebrali również Zespół Tańca Ludowego "Pruszkowiacy", który obchodzi w tym roku Jubileusz 25. istnienia oraz załoga „Meditrans Siedlce”, która uzyskała tytuł Mistrza Polski w ratownictwie medycznym i drogowym w 2005 r.Całość zakończył występ artystów Operetki Mazowieckiej


Po części oficjalnej laureaci oraz zaproszeni goście wysłuchali koncertu pt. „Wielki Świat Operetki” w wykonaniu Mazowieckiego Teatru Muzycznego „Operetka”, który jest instytucją nadzorowaną przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. W programie koncertu znalazły się m.in.: Aria Rozalindy z "Zemsty Nietoperza", Aria Paganiniego z operetki "Paganini" Franciszka Lehara oraz kolędy. Uroczystość zakończyła się wspólnym opłatkiem.


  • Nagrodzeni i wyróżnieni
  • Liczba wyświetleń: 1213

    powrót

    Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.