Aktualności

Kulturalna jesień w Kosowie Lackim

2015.09.28 16:00 , aktualizacja: 2015.09.28 16:15

Autor: Dagmara Jaworska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Wyremontowany budynek MGOK w Kosowie Lackim fot.Radosław Strzaliński
  • Nowy most na rzece Kosówce w miejscowości Jakubiki fot.Radosław Strzaliński
  • Siedziba MGOK w Kosowie Lackim fot.Radosław Strzaliński
  • Budowa mostu na rzece Kosówce fot.Tomasz Stefański
  • Przecięcie wstęgi na oddanej do użytku ul. Nowej w Kosowie Lackim fot.Tomasz Stefański

Remont budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim wraz z utworzeniem portalu internetowego i organizacją wybranych imprez kulturalnych – to projekty, które decyzją zarządu województwa, w marcu 2015 r. otrzymały 1,3 mln zł unijnego dofinansowania. Pół roku po podpisaniu umowy, 26 września, uroczyście otwarto wyremontowany MGOK.

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowały – wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Korzyści dla każdego

Uroczyste podsumowanie projektów inwestycyjnych na terenie gminy Kosów Lacki rozpoczęło się od udostępnienia użytkownikom wyremontowanej w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych drogi gminnej nr 39042W, ul. Nowej oraz otwarcia mostu na rzece Kosówce w miejscowości Jakubiki.

 

Rewitalizacja ośrodka kultury

W ramach projektu „Poprawa jakości oferty kulturalnej i promocja dziedzictwa kulturowego regionu” wykonano remont budynku, który od czasów powstania – 40 lat temu – nie był modernizowany. Wykonano docieplenie fundamentów i elewacji, drenaż odwadniający oraz renowację schodów wejściowych. Wymieniono drzwi oraz instalację elektryczną, pomieszczenia zostały odświeżone i pomalowane.

 

Co dalej?

Zmiany czekają też salę widowiskową, która zyskała nowy system nagłośnienia. Wkrótce będą zamontowane nowe siedzenia. 

Ciekawie zapowiada się zaproponowana przez MGOK oferta kulturalna. Po kilkumiesięcznej przerwie wznowione będą zajęcia zawieszone na czas remontu. W holu ośrodka można już oglądać wystawę poświęconą historii miasta.


Całkowita wartość projektu to ponad 730 tys. zł, dofinansowanie unijne wyniosło ponad 622 tys. zł.

Liczba wyświetleń: 448

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.