Aktualności

Nowe samochody dla policji

2005.12.22 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał Komendzie Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego 4 samochody. Łączna wartość przekazanych pojazdów wynosi ok. 240 tys. zł.


Wicemarszałek Janusz Kotowski
przekazuje kluczyki do radiowozów


21 grudnia, podczas uroczystości otwarcia nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach, Wicemarszałkowie Janusz Kotowski i Waldemar Roszkiewicz wraz z I zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinsp. Ryszardem Siewierskim oraz Starostą Powiatu Warszawskiego Zachodniego Janem Żychlińskim wręczyli kluczyki do nowych aut policjantom z tamtejszego posterunku.

Dwa samochody marki Renault Laguna trafią do sekcji patrolowo – interwencyjnej, natomiast dwie Skody Oktawie zasilą sekcję Ruchu Drogowego.

„Pomoc Samorządu wynika z poczucia obowiązku w stosunku do społeczeństwa. Dbanie o bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa” – powiedział Wicemarszałek Janusz Kotowski. Dodatkowym wsparciem finansowym dla komendy jest sprzęt elektroniczny, który przekazał Wicemarszałek Waldemar Roszkiewicz na ręce Komendanta Powiatowego Policji dla Powiatu Warszawa Zachód, Komisarza Sławomira Rogowskiego.Nadinsp. Ryszard Siewierski
przekazuje policjantom kluczyki do radiowozów


Jest to kolejna inicjatywa wspólnego finansowania przez samorządy zakupu sprzętu dla służb mundurowych. Łącznie dla 9 powiatów okołowarszawskich przekazano już 36 samochodów. „Policja to służba dla społeczeństwa, to budowanie zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Aby praca była efektywna musi odbywać się w dobrych warunkach. To dzięki współpracy z samorządem możliwa jest realizacja zamierzonych celów.” – powiedział I zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Ryszard Siewierski.

Na drogi Mazowsza w 2005 trafiło 81 samochodów oraz 7 łodzi motorowych dla patroli wodnych. Inwestycje te są współfinansowane przez samorząd wojewódzki, samorządy powiatowe, gminne, miejskie i policję. Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na ten cel kwotę ok. 2 mln zł.Nowe renaulty Laguny będą służyły policjantom w Starych Babicach


„Efekty współpracy samorządu z policją, konkretnie przekładają się na bezpieczeństwo obywateli. To doskonały przykład dla innych samorządów, jak można doskonale współdziałać.” – podkreślił Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Mariusz Kamiński, obecny podczas uroczystości.

Liczba wyświetleń: 887

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.