Aktualności

Kamień węgielny wmurowany

2015.09.29 10:50 , aktualizacja: 2015.09.29 11:05

Autor: Radosław Strzaliński (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • akt erekcyjny Fot. Radosław Strzaliński
  • wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska podpisuje akt erektycjny pod budowę hali sportowej Fot. Radosław Strzaliński
  • prace budowane na terenie Zespołu Szkolnego w Cegłowie Fot. Radosław Strzaliński
  • wmurowanie kamienia węgielnego - z kielnią wicemarszałek Orzełowska Fot. Radosław Strzaliński
  • kielnie samorządowe dla osób zaangażowanych w powstanie inwestycji Fot. Radosław Strzaliński

Zespół Szkolny w Cegłowie w ciągu niespełna 2 lat wzbogaci się o nowoczesną halę sportową. Inwestycja powstaje w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego. Kwota jej dofinansowania to około 3 mln zł.

 

Nowy obiekt

W ramach projektu powstaje hala sportowa o wymiarach 24×45×10 m, w której będą organizowane zawody sportowe, gry ruchowe oraz zajęcia rekreacyjne dla młodzieży szkolnej. Kamień węgielny pod budowę inwestycji już wmurowano. W uroczystości udział wzięła m.in. wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Wyposażenie

Zaplanowano też budowę szatni, natrysków, umywalni i sanitariatów, pokój nauczycieli oraz zespół ogólnodostępnych toalet, w tym dla osób niepełnosprawnych. Na parterze zaprojektowano magazyn sprzętu sportowego. Na pierwszym piętrze będą zlokalizowane trybuny dla 134 widzów, zespół szatniowy, toalety, dwie siłownie, sala do gimnastyki korekcyjnej, sauna z pokojem wypoczynkowym i pomieszczenie odnowy biologicznej.

 

Powstanie też łącznik pomiędzy istniejącym budynkiem szkoły oraz klatka schodowa obsługująca wszystkie kondygnacje. Projekt obejmuje także budowę 35 miejsc parkingowych, w tym 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Planowany termin oddania obiektu do użytku to 31 maja 2017 r.

 

Liczba wyświetleń: 407

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.