Aktualności

Pro Masovia dla szkoły w Sadownem

2015.10.05 15:25 , aktualizacja: 2015.10.05 15:34

Autor: Dagmara Jaworska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Medal Pamiątkowy Pro Masovia dla Liceum Ogólnokształcącego w Sadownem fot.Dagmara Jaworska
  • Szkoła Sadowne – dawny budynek szkolny w Sadownem fot.arch.Muzeum Ziemi...
  • VII Jubileuszowy Zjazd Absolwentów LO w Sadownem fot.Dagmara Jaworska

Zjazd absolwentów i wychowanków Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Sadownem (pow. węgrowski) połączony z obchodami jubileuszu 70-lecia szkoły był okazją do uhonorowania placówki Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Odznaczenie wręczyła członek zarządu Elżbieta Lanc, absolwentka liceum.  

 

Dwudniowy jubileusz

Spotkanie, pełne refleksji i wzruszeń, rozpoczęła msza święta koncelebrowana przez JE księdza biskupa Tadeusza Pikusa oraz księży-absolwentów liceum. Przeszłość placówki mieszała się z teraźniejszością. W programie uroczystości, poza częścią oficjalną, zaplanowano bal absolwentów, koleżeńskie spotkania w klasach, prezentację historii szkoły, występy artystyczne i ognisko.

 

Lekcja historii

Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Sadownem, położonym niecałe 100 kilometrów na wschód od Warszawy powstało w roku 1945.To właśnie w tym roku miejscowa społeczność wystąpiła z inicjatywą założenia w Sadownem gimnazjum. Zdecydowanie i zapał nie pozwoliły na zwlekanie z realizacją planu. Już rok później, w 1946 r. otwarto placówkę i oddano ją do użytku okolicznej młodzieży.

 

    

                 

 

Liczba wyświetleń: 626

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.