Aktualności

Nowe samochody i łodzie dla policji

2005.12.23 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie 4 samochody i 2 łodzie. Łączna wartość przekazanego sprzętu wynosi ok. 460 tys. zł.

22 grudnia, podczas uroczystości otwarcia nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, Wicemarszałek Waldemar Roszkiewicz z Komendantem Stołecznym Policji, Jackiem Kędziorą wręczyli kluczyki do nowych aut i łodzi policjantom z tamtejszej komendy.

Policja otrzymała dwa samochody marki Renault Laguna typu RD (ruchu drogowego), oraz dwie Skody Oktawie typu OK. (prewencyjne) i OP (operacyjne). Łączna wartość pojazdów wynosi ok. 240 tys. zł. Na potrzeby policji zakupiono również 2 łodzie płaskodenne-ratownicze z otwieranym dziobem o łącznej wartości ok. 220 tys. zł.
Łodzie zostały wyposażone w czterocylindrowe zaburtowe silniki Verado 150 KM, które dzięki unikalnemu systemowi superdoładowania i wewnętrznego chłodzenia posiadają wysoki moment obrotowy i przyspieszenie pozwalające na bardzo szybkie dotarcie do tonących. Całkowicie zintegrowany cyfrowy system Przepustnica – Przekładnia, elektryczno-hydrauliczne wspomaganie i zaawansowany system autodiagnostyki, pozwalają na łatwe sterowanie silnikiem, pewną kontrolę oraz błyskawiczną reakcję w każdych warunkach.
Jest to kolejna inicjatywa wspólnego finansowania przez samorządy zakupu sprzętu dla służb mundurowych. Łącznie dla 9 powiatów okołowarszawskich przekazano już 36 samochodów. Na drogi Mazowsza w 2005 trafiło 81 samochodów oraz 7 łodzi motorowych dla patroli wodnych. Inwestycje te są współfinansowane przez samorząd wojewódzki, samorządy powiatowe, gminne, miejskie i policję. Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na ten cel kwotę ok. 2 mln zł.

Liczba wyświetleń: 973

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.