Aktualności

Nowoczesne oblicze centrum kultury w Płońsku

2015.10.19 09:20 , aktualizacja: 2015.10.19 10:15

Autor: opr.Agnieszka Stabińska (na podst.zebranych mat.), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Uczestnicy otwarcie zmodernizowanej siedziby domu kultury w Płońsku fot.Stella Skopczyńska
  • Otwarcie uświetnił występ młodzieżowej grupy teatralnej fot.Stella Skopczyńska
  • Uroczyste otwarcie z udziałem marszałka Adama Struzika i członka zarządu Wiesława Raboszuka fot.Stella Skopczyńska
  • Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Płońska fot.Stella Skopczyńska

Modernizacja Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku zakończona. Dzięki przebudowie obiektu mieszkańcy regionu zyskali nowoczesne i bardziej komfortowe przestrzenie do rozwijania swoich pasji i twórczych działań.

 

W oficjalnym otwarciu inwestycji uczestniczyli przedstawiciele samorządu województwa – marszałek Adam Struzik i członek zarządu Wiesław Raboszuk.

 

Twórczo i aktywnie

Miejskie Centrum Kultury w Płońsku to zasłużona i prężnie działająca placówka, która od wielu lat integruje miejscową społeczność oraz wnosi ważny wkład do życia społecznego i kulturalnego nie tylko lokalnej wspólnoty, ale też regionu. Ośrodek promuje różne rodzaje aktywności artystycznej, umożliwiając dzieciom, dorosłym i seniorom rozwijanie twórczych pasji i talentów oraz obcowanie z prawdziwą sztuką i uznanymi artystami. Nowy obiekt pozwoli na pracę bardziej nowoczesnymi metodami, przyczyni się do zwiększenia oferty kulturalnej regionu oraz zaktywizuje społeczność lokalną.     

 

Co zrobiono…

Prace modernizacyjne objęły m.in. przebudowę sali widowiskowej na teatralną, pomieszczeń przy sali kina na Cafe Studio z barem, utworzenie hallu, sali konferencyjnej oraz miejsca dla obsługi technicznej. Powstały też przestrzenie do prób tanecznych oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej, a także wiele pracowni specjalistycznych – dźwięku, reżyserii czy malarstwa. Wszystkie poziomy budynku są w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych.

 

Dla miłośników kina

309 miejsc, w tym cztery demontowane w miejscach zarezerwowanych dla osób poruszających się na wózkach, czeka na miłośników filmu. Po prawie dwuletniej przerwie kino „Kalejdoskop” wznowiło swoją działalność. Widzowie mogą oglądać seanse w formatach 2 i 3 D od środy do niedzieli.

 

Unijne wsparcie

Inwestycja jest warta prawie 13 mln zł, z czego dofinansowanie z UE wyniosło blisko 9,4 mln zł. Projekt zrealizowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007–2013.

 

 

Liczba wyświetleń: 547

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.