Aktualności

Strażak lipca wybrany

2015.10.28 10:10 , aktualizacja: 2015.10.29 07:54

Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Marszałek gratuluje nagrodzonemu strażakowi fot.Agnieszka Stabińska
  • Druh Robert Obraniak fot.Agnieszka Stabińska
  • Goście spotkania, zwierzchnicy druha Roberta Obraniaka fot.Agnieszka Stabińska

Odwaga, ofiarność oraz dobre wyszkolenie to cechy wyróżniające druha Roberta Obraniaka. To on jako pierwszy pośpieszył z pomocą poszkodowanemu w wypadku mężczyźnie. Z rąk marszałka Adama Struzika otrzymał list gratulacyjny i nagrodę finansową jako symboliczny wyraz uznania i podziękowania za obywatelską postawę.

 

Cały czas na służbie

Strażak-ochotnik – zawsze czujny i gotowy do niesienia pomocy innym. Przekonali się o tym świadkowie zdecydowanej akcji Roberta Obraniaka. To był jeden z letnich dni. Siedemnastego lipca, na trasie A2, doszło do poważnego wypadku drogowego. Samochód dostawczy uderzył w tył, stojącego na pasie awaryjnym, ciągnika siodłowego z naczepą. W wyniku zdarzenia kierowca auta doznał ciężkich obrażeń, włącznie z utratą przytomności. Druh, przejeżdżając w tym czasie przez miejscowość Moszna (pow. pruszkowski), zauważył całe zdarzenie, zatrzymał się, niezwłocznie włączając do akcji ratunkowej. Z uwagi na zatrzymanie funkcji życiowych poszkodowanego, podjął decyzję o rozpoczęciu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dzięki odważnej decyzji, która dowodzi odpowiedzialności za życie drugiego człowieka, strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej Pruszków przybyłym na miejsce zdarzenia, udało się przy pomocy odpowiednich przyrządów medycznych, przywrócić funkcje życiowe mężczyźnie.

 

Strażak miesiąca

Co miesiąc kapituła konkursu strażaka roku honoruje tytułem strażaka miesiąca druhów, którzy nie będąc na służbie, zachowali się w sposób wyjątkowy, pomagając innym wyjść z tragicznych sytuacji. Tym razem doceniono determinację i zaangażowanie w ratowanie ludzkiego życia Roberta Obraniaka – członka Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyrardowie, przyznając mu tytuł „Strażaka Lipca 2015” jako nominację do tytułu honorowego „Strażaka Roku 2015 Województwa Mazowieckiego”.

Liczba wyświetleń: 592

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.